9. 6. 2011

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Herečka Sienna Miller vyhrala súd s bulvárnym magazínom News of the World, ktorý sa jej neoprávnene "nabúral" do mobilného telefónu. Právnik britského periodika Michael Silverleaf sa jej musel v utorok verejne ospravedlniť, navyše časopis jej bude musieť zaplatiť odškodné 100 000 libier (asi 110 000 eur). Na utorňajšom súdnom pojednávaní na londýnskom Najvyššom súde predložil herečkin právnik David Sherborne množstvo dôkazového materiálu, konkrétne článkov, z ktorých jasne vyplývalo, že obsahujú dôverné informácie, ktoré bulvárni reportéri nemohli získať inou cestou ako priamo z jej mobilu. Dvadsaťdeväťročná Sienna Miller je známa napríklad zo snímok Casanova (2005), Interview (2007) či G.I. Joe (2009). Herečka sa v zime rozišla s hercom Judom Lawom, s ktorým začala chodiť počas nakrúcania filmu Alfie (2004). Dvojica sa zasnúbila na Vianoce v roku 2004, v novembri 2006 sa však rozišla. Svoj vzťah obnovili na jeseň 2009 a opäť ho ukončili tento rok vo februári.
© 2011, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Z horiaceho hotela v líbyjskej metropole Tripolis evakuovali dnes ráno desiatky novinárov. Incident sa podľa agentúry Reuters zaobišiel bez zranení. Hovorca líbyjskej vlády vylúčil, že by mohlo ísť o následok leteckého útoku NATO alebo inej vojenskej akcie. K požiaru došlo v hoteli Rixos, v ktorom sú ubytovaní zahraniční žurnalisti pôsobiaci v Tripolise. Na parkovisko pred hotelom evakuovali asi 100 osôb, prevažne novinárov. Z horiacej budovy stúpal stĺp hustého čierneho dymu. Pred príchodom požiarnikov pomáhali hasiť aj zamestnanci hotela; likvidácia plameňov trvala približne hodinu. "Musíme ešte celú vec vyšetriť, ale podľa hotelového personálu vznikol požiar v elektrickej rozvodni hotela," uviedol hovorca vlády Músá Ibráhím.
Copyright © TASR 2011