25. 11. 2012

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSTvorcovia pokračovania legendárneho seriálu Dallas (1978 - 1991) budú musieť po úmrtí herca Larryho Hagmana prepísať scenáre k druhej sérii, ktorá bude mať v USA premiéru 28. januára. Hagman, ktorý v seriáli stvárňoval J.R. Ewinga, skonal v piatok vo veku 81 rokov na komplikácie spojené s rakovinou hrtana. Ako uviedli predstavitelia spoločnosti Channel 5, hercovo úmrtie chcú tvorcovia zakomponovať do deja.
Larry Hagman sa narodil 21. septembra 1931 v texaskom Fort Worth. Jeho otec bol právnikom a mama Mary Martin herečkou. Keď sa rodičia rozviedli, žil so starou mamou v Los Angeles a neskôr s matkou v New Yorku. S herectvom začínal na divadelných doskách, neskôr účinkoval v seriáloch a po množstve epizódnych úloh sa do povedomia verejnosti sa dostal vďaka sitcomu Dream of Jeannie (1965 - 1970).
Sláva prišla v roku 1978, keď sa na obrazovky televízie CBS dostal Dallas. Seriál o bohatej naftárskej rodine Ewingovcov, v ktorom nie je núdza o intrigy, klamstvá, rodinné roztržky, neveru či násilie, získal obrovskú popularitu. Za jeho výkon ho štyri razy nominovali na Zlatý glóbus. "Naozaj si nepamätám polovicu ľudí, s ktorými som sa vyspal, vrazil im nôž do chrbta alebo ich dohnal k samovražde,“ vtipkoval kedysi o J.R.-ovi, ktorý sa do histórie americkej televízie zapísal aj legendárnym posledným dielom druhej série, kde ho neznámy človek postrelil. Fanúšikovia celé mesiace premýšľali o tom, či ich obľúbený záporný hrdina prežije a kto sa ho pokúsil zabiť. Hagmanovi dokonca ponúkli 250-tisíc dolárov, aby to prezradil, no on sa rozhodol, že "v skutočnom živote nebude ako J.R.“.
Herec mal za sebou divoký život, brat LSD, fajčil marihuanu a s alkoholom začal už ako tínedžer, pričom skončil až v roku 1992, keď mu lekár povedal, že má cirhózu a ak neprestane piť, ostáva mu šesť mesiacov života. O tri roky neskôr mu diagnostikovali rakovinu pečene, takže prestal fajčiť a o mesiac podstúpil transplantáciu. V posledných rokoch svojho života začal Hagman verejne bojovať proti cigaretám a propagoval ekologický spôsob života - dokonca nakrútil reklamu, v ktorej ako J.R. Ewing hovorí o tom, že pred naftou uprednostnil solárnu energiu. Ako sám povedal, keď zomrie, chce, aby jeho spopolnené pozostatky rozsypali na pole, zasadili naň marihuanu a pšenicu a neskôr z nich upiekli obrovský marihuanový koláč. Ten by mal byť dostatočne veľký pre 200 až 300 ľudí, ktorý by si ho týmto spôsobom pripomenuli.

© 2012, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané