1. 1. 2014

Prehľad najkurióznejších správ roka 2013

Prehľad najkurióznejších správ roka 2013Aj rok 2013 priniesol na celom svete množstvo kurióznych udalostí. Agentúra SITA prináša výber tých najzaujímavejších:

Šesťdesiatročného bezdomovca Timothyho Henryho Graya, ktorý vďaka dedičstvu mohol získať milióny dolárov, našli mŕtveho pod železničným mostom v meste Evanstone v americkom štáte Wyoming. Gray bol nevlastným synovcom milionárky Huguette Clark, ktorá zomrela v roku 2011 a zanechala po sebe majetok v hodnote 306 miliónov dolárov. Nič netušiaci Gray zomrel na podchladenie bez cudzieho zavinenia. Jeho mŕtve telo našli sánkujúce sa deti.

Istá žena z jemenského mesta Hudieda nešťastnou zhodou okolností otrávila dve zo svojich vnúčat, pričom jedno z nich zomrelo a druhé upadlo do kómy. Podľa miestnej polície nemenovanú ženu veľmi nahnevali psy jej suseda, a preto sa ich rozhodla otráviť. Upiekla preto rybu, do ktorej ukryla bližšie nešpecifikovaný jed. Následne však otrávenú rybu nevyniesla von na ulicu, ale nechala ju v kuchyni. Tam ju objavili dve z jej vnúčat, ktoré ju nanešťastie zjedli. Jedno z detí zomrelo okamžite, zatiaľ čo druhé stratilo vedomie a previezli ho do nemocnice.

Matthew Andrew Clark z ostrova Guernsey ukradol z miestneho verejného akvária rybu druhu Dicentrarchus labrax a následne ju prihlásil do rybárskej súťaže. Ryba s hmotnosťou približne šesť kilogramov pritom žila v akváriu viac než 15 rokov. Clark s ňou v súťaži vyhral prvú cenu 800 libier, neskôr sa však na jeho podvod prišlo a muž skončil v putách. Za svoj čin dostal dvojročnú podmienku a taktiež musel absolvovať 100 hodín verejnoprospešných prác.

Trinásťročný chlapec, ktorý žije v Taliansku s adoptívnymi rodičmi, prešiel na aute svojho otca viac než 800 kilometrov, aby sa dostal k svojej biologickej rodine v Poľsku. Na cestu naprieč Európou sa vydal z mestečka Pederobba na juhu Talianska. Za volantom automobilu s automatickou prevodovkou údajne strávil takmer 24 hodín. Zastavila ho až policajná hliadka na diaľnici neďaleko nemeckého Lipska.

Žena z Belgicka sa chcela autom dostať do 61 kilometrov vzdialeného Bruselu, no namiesto toho po dvoch dňoch skončila o 1450 kilometrov ďalej - v chorvátskom Záhrebe. Syn 67-ročnej vodičky medzitým po svojej matke vyhlásil pátranie. Sabine Moreau chcela z dedinky Solre-sur-Sambre vyraziť do hlavného mesta Belgicka, kde mala vyzdvihnúť svoju priateľku. Bezhlavo sa však riadila GPS autonavigáciou, ktorá ju nesprávne poslala preč z krajiny naprieč Európou.

Desaťtýždňovému šteniatku amerického stafordšírského teriéra menom Cleo hrozila smrť po tom, ako sa otrávilo nemrznúcou kvapalinou používanou v chladičoch. Na tú pes nešťastnou náhodou narazil v garáži. Pohotovej zverolekárke však napadlo, že proti smrteľne jedovatému etylénglykolu ako protilátka zapôsobí alkohol. Našťastie mala v ordinácii fľašu vodky, ktorú dostala ako darček, a Cleo alkohol podávala každých šesť hodín cez hadičku v nose. Za menej ako 72 hodín tak vypila takmer celú fľašu.

Nemenovaný Rus bežal sedem kilometrov v teplote mínus 40 stupňov Celzia iba v tričku s krátkymi rukávmi, teplákoch a papučiach po tom, čo vypadol z vlaku smerujúceho z Moskvy do mesta Neriungri na Ďalekom východe. Profesionálny šofér si podľa vlastných slov šiel zafajčiť do chodby, keď sa však vracal do kupé, minul svoj vozeň, omylom otvoril dvere na konci vlaku a vypadol na trať. Následne sa pokúsil vlak dobehnúť, avšak neúspešne. Podarilo sa mu ale dobehnúť do sedem kilometrov vzdialenej stanice, kde mu pomohli.

Trojica kolumbijských zlodejov sa musela vzdať svojho lupu po tom, čo osol, na ktorom chceli ukradnuté predmety odviezť, začal híkať, a upozornil tak políciu. Desaťročného osla meno Xavi pritom približne 12 hodín pred lúpežou taktiež ukradli. Zlodeji následne museli nechať osla aj s tovarom pred obchodom a z miesta činu utiekli.

Novozélanďan Geoff Flood našiel v novembri 2012 počas prechádzky na pláži fľašu s odkazom, ktorú more vyplavilo po 76 rokoch. Po niekoľkých mesiacoch sa mu podarilo vypátrať vnuka odosielateľa odkazu, ktorý žije v austrálskom Perthe, a správu mu doručil. Odkaz bol napísaný na hlavičkovom papieri prepravnej spoločnosti P&O, pričom na ňom bol uvedený aj názov lode SS Strathnaver a dátum 17. marca 1936. Odosielateľ v správe napísal: "Na mori. Prosím nálezcu tejto fľaše, aby ju doručil na doleuvedenú adresu." Podpísal sa ako H. E. Hillbrick z Leederville v Austrálii, čo je v súčasnosti súčasť Perthu. Floodovi sa po náleze fľaše podarilo zistiť, že odosielateľom bol Herbert Ernest Hillbrick, ktorý však zomrel v 40. rokoch minulého storočia. Odkaz preto doručil Hillbrickovmu vnukovi Petrovi.

Z krokodílej farmy na severe Juhoafrickej republiky sa v januári počas záplav dostalo na slobodu približne 15-tisíc týchto nebezpečných plazov. Majitelia farmy Rakwena museli otvoriť stavidlá po tom, čo hladina rieky Limpopo po silných dažďoch prudko stúpla. Jedného u krokodílov následne objavili na školskom ragbyovom ihrisku v meste Musina, ktoré je od spomínanej farmy vzdialené 120 kilometrov.

Na 58-ročného muža zo škótskeho mesta Inverness nečakane zaútočila sova. Po incidente silno krvácal, a preto ho museli hospitalizovať. "Bolo to ako keby ma niekto zasiahol tehlou alebo niečím podobným. Všade bola krv - striekala ako fontána. Bol som celý deň v šoku," povedal zranený John Mackay.

Ženu z amerického Texasu, ktorá stratila výplatný šek, čakalo po týždni príjemné prekvapenie, keď ho našla vo svojej poštovej schránke. K šeku bol priložený aj ručne napísaný list od neznámej ženy menom Nancy. "Tento šek na vaše meno som našla na ulici. Dúfam, že sa k vám dostane čo najskôr. Som si istá, že ste naň tvrdo pracovali," napísala Nancy a zároveň majiteľke zaželala úspešný týždeň.

Američan Hector Martinez so svojimi kamarátmi na motocykloch zastavil 27. januára premávku na diaľnici v Kalifornii, aby svoju priateľku originálnym spôsobom požiadal o ruku. Martinez na ceste neďaleko West Covina zostúpil zo stroja a uprostred ružového dymu si s prsteňom v ruke kľakol pred prekvapenú Paige Hernandez. Budúca nevesta prikývla, pričom bolo zrejmé, že je veľmi dojatá. Na dvojicu zo San Gabriel Valley sa pozeralo približne 300 motocyklistov, ktorí Martinezovi pomohli netradičné zásnuby zrealizovať.

Istá Tressa Montalvo z Texasu na Valentína porodila dva páry identických dvojčiat. Štyria zdraví chlapci sa narodili vo Woman's Hospital of Texas cisárskym rezom. Tressa ani jej manžel Manuel si k potomkom nedopomohli žiadnymi liekmi na plodnosť, podľa ich slov len túžili po bračekovi alebo sestričke pre ich dvojročného syna Memphisa. "Tehotenstvo sme plánovali, asi sme boli trochu príliš úspešní," uviedla 36-ročná matka.

Polícia v kalifornskom meste Pacifica neďaleko San Francisca zatkla v marci dvoch mužov a jednu ženu, ktorí z tridsať kilometrov vzdialeného Sausalita ukradli luxusnú jachtu v hodnote štyri milióny dolárov. Zlodeji skončili v putách po tom, čo majiteľ lode John Fruth zbadal svoju jachtu meno Darling v televíznych správach a oznámil to polícii. Policajti si pritom dovtedy mysleli, že zlodeji uviazli s loďou na plytčine a snažili sa ich zachrániť.

Nemenovanú ženu z francúzskeho mesta Sorgues zachránil jej nemecký ovčiak pred samovraždou, a to tak, že na ňu vyskočil vo chvíli, keď sa chcela zastreliť. Šesťdesiattriročná žena najprv v záhrade vypálila niekoľko skúšobných rán a potom zbraň kalibru .22 namierila priamo na svoje srdce. "V tej chvíli na ňu pes vyskočil a odklonil guľku," uviedla miestna polícia.

Istá Sharai Mawere z mesta Kariba na severe Zimbabwe prišla o život po tom, čo ju počas sexu s priateľom Danielom Muzarabanim napadol lev. K tragickému incidentu došlo v marci, keď dvojica súložila v kroví neďaleko jednej z miestnych základných škôl. Zatiaľ čo Mawere šelma roztrhala, Muzarabanimu sa podarilo uniknúť, pričom mal na sebe iba kondóm.

Nemenovaná nórska učiteľka prišla o zamestnanie po tom, čo nechala svojich žiakov ochutnať jej krv. Učiteľka priniesla do školy ampulku svojej krvi, ktorú v triede s deťmi vo veku od troch do šiestich rokov vyliala na tanier, aby sa na ňu žiaci mohli pozrieť. Deti sa jej potom opýtali, či sa môžu krvi aj dotknúť, a ona im to dovolila. Keď tak spravili, spýtali sa, ako sa krvi z rúk zbavia. Ona si jednoducho strčila prst do úst a oni to po nej zopakovali.

Proces na Warwickskom kráľovskom súde poznačila kuriózna situácia, keď sa na ňom stretli muž menom Bart Simpson a sudca s priezviskom Burns. Zhodou okolností majú rovnaké mená ako známe postavičky z kultového seriálu Simpsonovci (1989). K vtipnej situácii sa na začiatku procesu vyjadril aj jeden zo zamestnancov súdu. "Je to zvláštna náhoda, že Barta Simpsona súdi pán Burns, ale budeme postupovať rovnako ako v každom inom procese," vyhlásil. Päťdesiatšesťročný Simpson sa pred súd postavil pre obvinenie z držby strelnej zbrane, ktorú u neho našli vlani na birminghamskom letisku.

Predavač rýb v čínskej provincii Kuang-tung objavil počas porciovania kalmara v tomto morskom živočíchovi nevybuchnutú malú bombu. Hlavonožca, ktorý bol približne meter dlhý, ulovili v Juhočínskom mori a následne ho prepravili na neďaleký rybí trh. Bomba merala asi 20 centimetrov, vážila približne 1,3 kilogramu a mala tvar ako baklažán. Predavač následne zavolal políciu, ktorá bombu odviezla a bezpečne odpálila.

Istý Dwayne Matthews z anglického Coventry ráno po zobudení zistil, že má doma trojmetrového pytóna, ktorého kúpil v opitosti noc predtým. Matthews si hada všimol v momente, keď sa plaz chystal zaútočiť na jeho spiaceho kamaráta. Mužovi sa však podarilo pytóna dostať späť do klietky a následne ho odniesol do obchodu zo zvieratami, kde ho chcel predať. Predavačom sa to ale zdalo podozrivé, a preto zavolali policajtov. Tí Matthewsa zatkli, pretože zistili, že pytón menom Bruce je jedným z deviatich hadov, ktoré pred časom niekto ukradol istému Davidovi Chanceovi. Muž na súde uviedol, že hada kúpil v opitosti od nemenovaného Róma s tým, že ho chcel neskôr so ziskom predať.

Nemenovaný muž z čínskeho mesta Fo-šan skončil na pohotovosti po tom, čo si do zadku strčil živého, 50-centimetrového úhora. Chirurgom trvalo celú noc, kým sa im rybu podarilo dostať z mužovho tela. Ten uviedol, že si úhora strčil do zadku, keď napodobňoval scénu z pornografického filmu.

Istá Samantha Malson z Colorada zaútočila na svojho priateľa Larsa Hansena, pretože nechcel prestať spievať hip-hopovú skladbu Thrift Shop od dua Macklemore & Ryan Lewis. Ženu následne zadržala polícia, ktorá prišla na miesto činu po ohlásení domáceho násilia. Malson sa priznala, že obaja boli v čase útoku pod vplyvom alkoholu. Podľa policajného záznamu žena priateľa asi 25-krát žiadala, aby prestal spievať. "Strašne ma naštval, tak som ho udrela," uviedla. Neskôr prezradila, že ho udrela niekoľkokrát a tiež ho pevne chytila okolo hrdla, aby ho vystrašila.

Ind Sailendra Nath Roy, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov, zomrel, keď sa pokúšal prekonať samého seba. Jeho cieľom bolo prejsť 180 metrov dlhé lano vedúce cez rieku Tista v Západnom Bengálsku, na ktorom bol zavesený za vlasy. Jeho kaskadérsky kúsok si prišli pozrieť stovky ľudí. Tí boli svedkami toho, ako po zdolaní približne 90 metrov zastal, keďže sa mu vlasy zamotali do lana. Štyridsaťosemročný rekordman bezmocne visel na lane natiahnutom 20 metrov nad hladinou rieky približne trištvrte hodinu. Po prevoze do nemocnice lekári skonštatovali, že utrpel ťažký infarkt.

Polícia v austrálskom meste Gold Coast začiatkom júna zastavila auto, ktoré šoféroval sedemročný chlapec. Toho pustil za volant jeho opitý otec, ktorý ho nechal, aby ho odviezol domov. Policajti si auto všimli po tom, čo okolo nich prešlo bez zapnutých svetiel. Muža následne zatkli a obvinili z nebezpečného riadenia motorového vozidla a z toho, že bol pod vplyvom alkoholu, keď mal na starosti neplnoletú osobu.

Istý čínsky technik pri oprave veľkoplošnej obrazovky v provincii Ťi-lin omylom pustil ľuďom na námestí erotický film s názvom Jin Ping Mei (2008). Opravár si podľa nich neuvedomil, že počítač, na ktorom film pozeral, bol pripojený k LED obrazovke na hlavnom námestí neďaleko železničnej stanice. Na kurióznu chybu ho asi po desiatich minútach upozornili predstavitelia spoločnosti, ktorá reklamnú plochu vlastní.

Osemnásťročná Lauren Fagen utrpela vážne zranenia po tom, ako sa pokúsila pobozkať leva v Moholoholo Wildlife Rehabilitation Centre v juhoafrickom meste Hoedspruit. Samec menom Duma ju totiž zdrapil za ruky a nohy a snažil sa ju vtiahnuť do svojho výbehu, pričom ju zranila aj levica. "Neuvedomila som si, že môže vystrčiť laby von z klietky. Mohla som zomrieť alebo prísť o nohu. Je zázrak, že som prežila," uviedla Kanaďanka, ktorá pracovala v centre ako dobrovoľníčka.

Traja mladíci z americkej Floridy skončili za mrežami po tom, čo sa pokúsili spred domu istého Bena Smitha ukradnúť 2,7-metrovú hliníkovú sochu kuraťa. Smith začul hluk prichádzajúci zvonku, a keď vyšiel pred dom, videl ako trojica ťahá 270 kilogramov vážiacu sochu k autu. Následne ju vyložili na korbu a odišli. Po približne 1,5 kilometri však zastavili, zložili ju a ušli. Sochu však pri manipulácii na niekoľkých miestach poškodili. Polícii sa neúspešných zlodejov podarilo vypátrať hneď nasledujúci deň vďaka výpovediam svedkov a záznamu zo Smithovej bezpečnostnej kamery.

Istý Stephen Amaral z mesta Crossville v Tennessee zažil nepríjemné prekvapenie po tom, ako dovolil susedovej manželke kúpať sa v jeho bazéne bez plaviek. Kým ju totiž 20 minút sledoval, jej muž mu vykradol dom. Dvojica najprv prišla za Amaralom s tým, či by si žena nemohla zaplávať v jeho bazéne. Keď jej to dovolil, manžela poslala po cigarety. Následne sa Amarala spýtala, či sa môže vyzliecť, s čím nemal problém. V skutočnosti ho ale chcela rozptýliť, aby jej muž mohol vniknúť do domu.

Ashley Taylor Wright z americkej Floridy použila svoju trojmesačnú dcéru ako ľudský štít proti policajtovi, ktorý ju chcel zatknúť po tom, ako ukradla oblečenie v obchodnom dome. Zástupca šerifa okresu Okaloosa Robert Speakman sa k zlodejke dostal, keď na parkovisku nastupovala do auta. Tam však ešte musela počkať na svojho manžela, a tak nemohla odísť. Speakman ju preto požiadal, aby z auta, v ktorom boli aj ďalšie dve malé deti, vystúpila. Wright však odmietla, pričom vzala do ruky prenosnú sedačku s trojmesačnou dcérou a zakričala: "Budeš sa musieť ku mne cez to dieťa prestrieľať!". Následne ale z auta vystúpila a začala aj s dieťaťom utekať preč. Keď ju Speakman dobehol, tak po ňom sedačku aj s dieťaťom hodila. Pritom sa však potkla a pri páde si poranila hlavu. Policajt ju následne zatkol. Dieťa pri incidente neutrpelo žiadne zranenia.

Istý John Saunders z americkej Pennsylvánie vypil 52 zo 104 fliaš historickej whiskey z roku 1912, ktoré ich majiteľka Patricia Hill chcela venovať miestnemu múzeu. Znalci odhadli hodnotu 52 fliaš na približne 102-tisíc dolárov. Saunders sa mal pritom o vzácne fľaše starať, namiesto toho však polovicu z nich vypil, čo potvrdili aj testy DNA. Tie polícia dala spraviť po tom, čo Saunders poprel, že stojí za zmiznutím whiskey.

Sudkyňa Lu Ann Ballew z amerického štátu Tennessee nariadila rodičom zmeniť krstné meno ich sedemmesačného syna z Messiah (v preklade Mesiáš, pozn. SITA) na Martin. Odôvodnila to tým, že jediný skutočný mesiáš je Ježiš Kristus. Rodičia chlapca menom Messiah DeShawn Martin sa obrátili na súd po tom, čo sa nevedeli dohodnúť na chlapcovom priezvisku. Sudkyňa Ballew im však namiesto toho nariadila, aby mu zmenili aj krstné meno. Chlapec by sa podľa nej mal volať Martin DeShawn McCullough.

Osemročného chlapca z juhonemeckej obce Irsee napadla v auguste počas kúpania v miestnom jazere korytnačka, ktorá ho uhryzla do Achillovej šľachy. Odborníci tvrdia, že s najväčšou pravdepodobnosťou šlo o dravú kajmanku supiu (Macrochelys temminckii), ktorá sa vyskytuje na juhovýchode USA a je najväčšou sladkovodnou korytnačkou na svete. Korytnačka sa dostala do jazera pravdepodobne po tom, ako ju tam vypustil jej majiteľ.

Ruská polícia obvinila nemenovaného chirurga zo sibírskeho mesta Bogotol z krádeže heroínu, ktorý predtým vybral zo žalúdka pašeráka drog. Pašerák cestoval vlakom z Krasnojarska do približne 230 kilometrov vzdialeného Bogotolu, keď mu prišlo zle. Polícia mala informáciu o tom, že v žalúdku pašuje niekoľko vreciek s heroínom, a preto ho zadržala. Následne ho previezli do miestnej nemocnice, kde mu drogy z tela vybrali. Keď však policajti po zákroku drogy kontrolovali, zistili, že jeden balíček chýba. Päť gramov heroínu potom objavili v chirurgovom oblečení, pričom samotný lekár bol v čase zatknutia už intoxikovaný.

Štvorročnému Paulovi Franklinovi z kalifornského mesta Aliso Viejo sa v rane na kolene vyliahol morský slimák. Stalo sa tak po tom, čo chlapec na pláži spadol a oškrel si koleno. Keď sa mu rana nechcela zahojiť a koleno mu veľmi opuchlo, vzali ho rodičia k lekárovi. Ten si najprv mysleli, že má stafylokokovú infekciu a predpísal mu antibiotiká, ktoré však nepomohli. Matka sa nakoniec rozhodla vred na synovom kolene vytlačiť. "Keď som ten vred stlačila, tak z neho vyšlo niečo čierne, čo vyzeralo ako kamienok. Keď som si to však pozornejšie pozrela, všimla som si, že to má zárezy. Otočila som to na druhú stranu a zistila som, že v skutočnosti je to morský slimák," uviedla matka.

Lekári v austrálskej Canberre vybrali 70-ročnému mužovi z penisu desaťcentimetrovú vidličku, ktorú si tam strčil v snahe dosiahnuť sexuálne uspokojenie. Muž prišiel na pohotovosť s krvácajúcim penisom, pričom lekárom povedal, že vidličku si strčil do močovej trubice približne dvanásť hodín predtým. Vidličku nebolo zvonka vidieť, dala sa však nahmatať a jej presnú polohu doktori zistili pomocou röntgenu. Následne zvažovali niekoľko možností, ako cudzí predmet z tela odstrániť. Nakoniec sa rozhodli použiť lekárske kliešte a množstvo lubrikantu, pričom muž bol počas zákroku v celkovej anestézii.

Nemenovaná žena z amerického štátu Iowa sa rozhodla schudnúť tak, že prehltla živú pásomnicu. Ako povedala svojmu lekárovi, parazita, ktorý žije v tráviacom trakte stavovcov, si zohnala na internete. Šokovaný lekár nevedel, ako jej poradiť, a tak sa zavolal odborníkom z Iowa Department of Public Health. Tí mu poradili, aby pacientke predpísal lieky, ktoré pásomnicu v jej tele zabijú.

Istého Patricka Schumachera z Colorada zatkla v septembri polícia v meste Boulder po tom, čo opitý jazdil na koni. Svedkovia navyše uviedli, že koňa, s ktorým blokoval premávku, udieral. Štyridsaťpäťročný muž policajtom povedal, že šiel na svadbu svojho brata do 900 kilometrov vzdialeného mesta Bryce v susednom štáte Utah. Policajti v jeho jazdeckej taške našli pištoľ a niekoľko plechoviek piva, pričom vo vaku mal malého psa - mopsa menom Bufford. Schumachera, ktorého obvinili z jazdy na koni pod vplyvom alkoholu, z ohrozovania z nedbanlivosti, ubližovania zvieratám a nelegálnej držby zbrane, prepustili po niekoľkých hodinách. Následne si vyzdvihol koňa aj psa a pokračoval v ceste na spomínanú svadbu.

Učiteľka základnej školy Diane Krish-Veeramany priviedla na svet svojho syna priamo v triede. Chlapček, ktorý dostal meno Jonah, sa narodil týždeň pred termínom pôrodu v meste Chigwell neďaleko Londýna. Tridsaťročnej učiteľke pomáhali traja kolegovia a pôrod stihol aj jej manžel.

Rybár z New Jersey stratil 12-tisíc dolárov, za ktoré chcel kúpiť zásnubný prsteň. Tridsaťdvaročnému Matthewovi Campovi totiž počas jazdy na motorke postupne povypadávali z batohu. Upratovacia čata našla na diaľnici porozhadzovaných až štyritisíc dolárov, pričom ďalších 5300 našiel neskôr náhodný okoloidúci, ktorý ich potom Campovi vrátil.

Gentil Ramírez z Kolumbie takmer prišiel o penis po tom, čo si schválne vzal príliš veľa tabletiek na podporu erekcie. Šesťdesiatšesťročný farmár z mesta Gigante tak spravil preto, aby zapôsobil na svoju manželku. Ramírez sa rozhodol zájsť do miestnej nemocnice až po niekoľkých dňoch neustálej erekcie. Tam lekári následne zistili, že jeho penis je zapálený, zlomený a vykazuje príznaky začínajúcej gangrény. Aby zabránili jej rozšíreniu, museli mu penis operovať.

Do lekárne na druhom poschodí medzinárodného letiska v austrálskom Melbourne sa v októbri dostala kengura, ktorú predtým pravdepodobne zrazilo auto. Hovorkyňa letiska Anna Gillett pre médiá uviedla, že netuší, ako sa zranenej kengure podarilo nepozorovane dostať až na druhé podlažie. Na miesto následne prišli policajti aj ochranári, ktorí kenguru odchytili a uspali.

Súd v Čuangskej autonómnej oblasti Kuang-si na juhu Číny uznal nevinným svadobného svedka, ktorého obvinila nevesta zo znásilnenia po tom, ako s ním počas svadobnej noci omylom súložila. Ku kurióznemu prípadu došlo v auguste v dome novomanželov, u ktorých vtedy prespával aj ženíchov svedok. Nevesta v noci vyšla z domu na latrínu, no keď sa vracala, omylom vošla do izby, kde spal svedok. Keďže si však myslela, že ide o jej manžela, tak s ním mala sex. Svoj omyl si uvedomila až ráno, keď sa prebudila a následne začala kričať, že ju svedok znásilnil.

Nemenovaný nórsky poľovník sa snažil zastreliť losa, avšak minul a projektil zasiahol muža sediaceho na toalete v neďalekej chate. Sedemdesiatnika, ktorého meno úrady nezverejnili, zasiahla guľka do brucha. Následne ho transportovali vrtuľníkom do najbližšej nemocnice. Policajný vyšetrovateľ Anders Stroemsaether však pre médiá uviedol, že jeho zranenie nie je život ohrozujúce. Poľovníka policajti vypočuli. Los vyviazol z incidentu bez zranení.

Istý Jang Chu z čínskej provincie Če-ťiang sa rozhodol vyriešiť svoju frustráciu z absencie milostného života tak, že si odrezal penis. Keď si následne uvedomil, čo spravil, vybral sa na bicykli do nemocnice, aby mu ho prišili. Odrezaný pohlavný orgán však zabudol doma, a tak sa poň musel vrátiť. Keď ale znova prišiel do nemocnice, lekári mu oznámili, že penis bol príliš dlhú dobu bez prívodu krvi, a preto mu ho už nemôžu prišiť naspäť.

Čínski lekári zachránili mužovi menom Xiao Wei ruku tým, že mu ju prišili k ľavému členku. Muž prišiel o časť hornej končatiny pri pracovnom úraze. Keďže mal ale poškodenú aj jej zostávajúcu časť, museli dať najprv do poriadku tú a preto sa rozhodli mu ruku napojiť na tepny na nohe a približne po mesiaci mu ju prišli na pôvodné miesto.

Taiwanská turistka spadla z móla v austrálskom Melbourne, keď si na mobilnom telefóne kontrolovala konto na sociálnej sieti Facebook. Z vôd zálivu Port Phillip ju po približne dvadsiatich minútach vytiahli privolaní policajti na motorovom člne. "Keď sme k nej dorazili, bola asi dvadsať metrov od móla, splývala na chrbte, pretože, ako nám povedala neskôr, nevie plávať. Mobilný telefón mala stále v ruke a hneď sa nám ospravedlnila. Povedala, že si pozerala na mobile Facebook a spadla z móla," uviedol policajt Dean Kelly.

Vo Veľkej Británii odsúdili za masturbáciu počas šoférovania 49-ročného Neala Marshalla. Nahého muža si všimol vodič kamiónu, ktorý si následne opísal poznávacie číslo automobilu a oznámil to polícii. Incident sa stal 8. augusta na diaľnici juhozápadne od mesta Manchester. Počas súdneho procesu obhajoba vyhlásila, že Marshall sa nechal uniesť počas písania textových správ. Muža za verejné pohoršenie odsúdili na 12 mesiacov verejnoprospešných prác a dvanásťmesačnú podmienku.

Nemenovanému 16-ročnému dievčaťu z amerického Seattlu zachránili život okuliare, ktorých mostík odchýlil letiacu guľku. K incidentu došlo, keď tínedžerka spala na pohovke v obývačke. V tom čase okolo jej domu prechádzalo auto, z ktorého následne neznámi páchatelia začali na dom strieľať. Viacero projektilov prešlo cez steny a okno, pričom jeden z nich zasiahol dievča do okuliarov, no ich mostík guľku vychýlil, a ona tak utrpela iba menšie zranenia, ktoré jej ošetrili v miestnej nemocnici.© 2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.