26. 1. 2016

POKUTY NAŠE KAŽDODENNÉ

POKUTY NAŠE KAŽDODENNÉ
 

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) rozdala na svojom dnešnom zasadnutí pokuty za 11-tisíc eur. Agentúru SITA informovala hovorkyňa licenčnej rady Lucia Jelčová.
Prvú pokutu vo výške osemtisíc eur dostal vysielateľ Markíza-Slovakia s programovou službou TV Markíza. Vysielateľ porušil paragraf týkajúci sa ochrany ľudskej dôstojnosti. Dňa 22. júla 2015 odvysielal príspevok s názvom "Tragická smrť dieťaťa" v programoch Prvé televízne noviny a Televízne noviny, ktoré zobrazili rodičov obete tragickej udalosti žialiacich nad smrťou ich dcéry krátko po tom, ako sa dozvedeli o jej smrti, a to priamo z miesta tragickej udalosti, čím zasiahli do ich ľudskej dôstojnosti.
Vysielateľ však dostal i ďalšiu pokutu tritisíc eur za porušenie ochrany maloletých. Zákon porušil 6. júna 2015 odvysielaním programu s názvom FC Venuša. Označil ho ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov, napriek tomu, že obsahoval sexuálne scény, ktoré neboli súčasťou dejovej línie, vulgárne gestá a obscénne a expresívne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.