17. 8. 2016

Maďarič má moju absolútnu dôveru, na rade je SNS

Maďarič má moju absolútnu dôveru,
na rade je SNS

Predseda vlády Robert Fico vyjadril ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi absolútnu dôveru, v prípade koncesií je teraz na rade SNS. Ako ďalej povedal dnes na tlačovej konferencii po rokovaní vlády, šéf rezortu kultúry si správne splnil úlohu, ktorá mu vyplývala z programového vyhlásenia vlády. Dodal, že na ciele v programovom vyhlásení naordinoval určité prostriedky. Kabinet dnes na svojom zasadnutí totiž rokovanie o návrhu zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska prerušil. „V programovom vyhlásení vlády sú pre ministra kultúry stanovené ciele, ako by mal kabinet spolu s rezortom kultúry pristupovať k skvalitneniu činnosti RTVS,“ povedal premiér.
Marek Maďarič podľa Fica do bodky naplnil to, čo mu kázalo programové vyhlásenie. „Keby sme o zákone rokovali, prešiel by bez ťažkostí, no nie je súhlas jedného koaličného partnera, preto konštatujem, že sme rokovanie prerušili, pričom očakávame od SNS, že príde s návrhom, ako dosiahnuť ciele v programovom vyhlásení a povie, či existujú nejaké iné metódy či prostriedky,“ povedal novinárom s tým, že je to téma, o ktorej sa budú ešte rozprávať. Teraz je na rade SNS, pričom zopakoval, že minister kultúry má jeho absolútnu dôveru a absolútne si splnil svoju úlohu. „Myslím to smrteľne vážne,“ dodal.
To, že SNS s predloženým materiálom o koncesiách nesúhlasí, predseda vlády nevníma ako spor. „Vláda je zložená zo štyroch subjektov, chceme dosahovať dohody. Majú iný názor na vec, aj my máme na niektoré veci iný názor,“ poznamenal Fico. Zákon však bol podľa jeho slov predložený na vládu v súlade s jej programovým vyhlásením. Ako pokračoval, „Maďarič splnil, čo sa od neho očakávalo, no existuje názor, že ten istý cieľ sa dá dosiahnuť aj inak“. Premiér bude teda čakať, aký návrh príde. „Nevidím v tom však spor. Diskusia nabrala v posledných týždňoch vecný charakter,“ doplnil.
Maďarič je podľa Fica človek na svojom mieste. Povedal, že minister kultúry mal predstavu, čo by bolo treba urobiť, aby pomohli RTVS skvalitniť jej činnosť. „Máme však na to iný názor. No nechajme SNS bez atakovania, nech povie, čo ideme ďalej robiť, je na ťahu,“ poznamenal. Na záver zdôraznil, že vzťahy v koalícii sú veľmi korektné a tému koncesií nevníma ako nejakú zásadnú vec, sú aj dôležitejšie.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.