17. 8. 2016

RTVS NEWS

RTVS NEWS

Sledovanosť športových disciplín v rámci OH RIO 2016, v ktorých dominuje Slovensko svedčí o tom, že slovenskí športoví fanúšikovia očakávajú prenosy z najväčších športových podujatí práve, vo verejnoprávnom vysielaní RTVS.
Podobne ako sa cyklistika stala národným fenoménom, vďaka výkonom Petra Sagana a prenosom RTVS, rovnako v posledných dňoch v našom vysielaní dominoval vodný slalom. Výkony našich olympionikov sú z doterajších športových prenosov LOH v Riu tými najsledovanejšími. Finále Vodného slalomu K1 (muži) si pozrelo 364.000 a tento prenos sa stal najsledovanejším športovým prenosom letných OH v ére peoplemetrov.
Výsledky sledovanosti divácky stále atraktívnejších športových disciplín ako je vodný slalom či cyklistika preukazujú vzájomnú symbiózu médií a fenoménu, akým je šport. Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS: „Prinášať najväčšie úspechy slovenského športu, to je jedno z poslaní verejnoprávnych médií. Som nesmierne rád, že diváci, ale aj poslucháči RTVS oceňujú naše úsilie a potvrdzujú, že povedomie a popularita jednotlivých športov rastie práve vďaka vysielaniu rozhlasu alebo televízie a práve to od nás logicky očakávajú.“