14. 8. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Predstavitelia televíznej stanice CBS a spoločnosti ABC Studios sa nakoniec rozhodli prepustiť amerického herca Thomasa Gibsona, ktorý stvárňoval špeciálneho agenta Aarona Hotchnera v seriáli Myšlienky vraha (2005). Informovali o tom v piatok prostredníctvom vyhlásenia pre médiá. "Thomasa Gibsona sme prepustili z Myšlienok vraha. Detaily o tom, ako zobrazíme odchod jeho postavy v show oznámime neskôr," uviedli.
K situácii sa vyjadril aj Gibson, ktorý sa okrem iného poďakoval fanúšikom seriálu za dlhoročnú podporu. "Zbožňujem Myšlienky vraha a počas posledných dvanástich rokov som do nich vkladal srdce aj dušu. Dúfal som, že v nich zotrvám až do konca, ale to už teraz nie je možné," napísal v stanovisku. "Chcel by som sa poďakovať scenáristom, producentom, hercom, nášmu úžasnému tímu a najmä, najlepším fanúšikom, ktorých si každá show praje mať," dodal rodák z Charlestonu, ktorý v projekte pôsobil od začiatku.
Rozhodnutiu predchádzal incident, pri ktorom 54-ročný herec napadol jedného z tvorcov série. Podľa dostupných informácií Gibson kopol neznámeho scenáristu a producenta do nohy, pretože sa s ním nezhodol počas nakrúcania epizódy, ktorú mal na starosti aj ako režisér. Potýčka sa vraj odohrala pred niekoľkými týždňami, pričom konflikt začali prešetrovať po tom, ako agent napadnutého tvorcu kontaktoval vedenie CBS.
Médiá vo štvrtok informovali, že herec sa nezúčastňoval na nakrúcaní pripravovanej 12. sezóny už dva týždne. Suspendovať ho vtedy mali zrejme z dvoch epizód, pričom spomínaný diel, ktorý vznikal pod jeho režisérskou taktovkou, nemali v pláne odvysielať. Konflikt potvrdil vo štvrtok aj Gibson, pričom vzniknutú situáciu oľutoval. "Na pľaci sme sa nezhodli ako tvorcovia a došlo ku hádke. Ľutujem, že sa to stalo. Všetci chceme spolupracovať ako tím, aby sme vytvorili tú najlepšiu show. Vždy sme to tak chceli a vždy aj budeme,” vyjadril sa vo vyhlásení herec, v súvislosti s ktorým ide už o druhý podobný incident. Pred niekoľkými rokmi totiž počas nakrúcania Myšlienok vraha údajne postrčil jedného z producentov. Vtedy však zostal naďalej členom hereckého obsadenia, pričom mu nariadili navštevovať kurz sebaovládania.
Thomas Ellis Gibson na striebornom plátne debutoval ako Stephen Chase v snímke Navždy a ďaleko (1992). Objavil sa aj vo filmoch Vek nevinnosti (1993), Švéd (1994), Barcelona (1994), Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň (1999) či Stardom (2000), no svoju kariéru postavil predovšetkým na televíznych seriáloch. V rokoch 1994 až 1998 stvárňoval doktora Dannyho Nylanda v seriáli Nemocnica Chicago Hope (1994 - 2000). Asi najviac sa však do povedomia divákov a diváčok zapísal ako Greg Montgomery z komediálneho seriálu Dharma a Greg (1997 - 2002), za výkon v ktorom ho dva razy nominovali na Zlatý glóbus.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.