17. 8. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Herečka Anna Paquin sa predstaví v miniseriáli Alias Grace, ktorý bude adaptáciou rovnomennej knihy z roku 1996 od Margaret Atwood. Príbeh novinky sa zameriava na mladú, chudobnú slúžku, imigrantku z Írska Grace Marks a jej kolegu Jamesa McDermotta, ktorých v roku 1843 v Kanade usvedčili z vraždy ich zamestnávateľa Thomasa Kinneara a jeho gazdinej a milenky Nancy Montgomery. McDermotta obesili, pričom Marks dostala doživotný trest odňatia slobody. O tridsať rokov neskôr ju však prepustili na slobodu.
Tridsaťštyriročná Paquin sa predstaví ako Nancy Montgomery, ktorá sa spočiatku spriatelí s Marks v podaní Sarah Gadon, no neskôr začne upodozrievať Kinneara z nadmernej náklonnosti k slúžke a dá jej výpoveď. V šesťhodinovom projekte sa predstaví aj Zachary Levi. Réžiu má na starosti Mary Harron, scenár zas napísala Sarah Polley, pričom obe sú spolu s Noreen Halpern aj výkonnými producentkami. S nakrúcaním začali 15. augusta.
Anna Paquin je rodáčkou z kanadského Winnipegu, no ako štvorročná sa s rodinou presťahovala na Nový Zéland. Nádejná herečka získala už ako jedenásťročná Oscara za herecký výkon vo vedľajšej úlohe filmu Piano (1993), kde stvárnila dcéru nemej hrdinky v podaní Holly Hunter. Stala sa tak druhou najmladšou držiteľkou Oscara. V rokoch 2000, 2003, 2006 a 2014 si zahrala vo filmovej sérii X-Men. Objavila sa aj v snímkach Jana Eyrová (1996), Na pokraji slávy (2000) či seriáli True Blood: Pravá krv (2008 - 2014), za ktorý si na konto pripísala aj Zlatý glóbus. Jej manželom je od augusta 2010 Stephen Moyer, s ktorým má dcéru Poppy a syna Charlieho. Dvojica sa zoznámila práve pri nakrúcaní seriálu True Blood: Pravá krv.

Americká televízna stanica CMT, ktorú vlastní spoločnosť Viacom, pripravuje seriálový reboot filmu Varsity Blues z roku 1999. Na adaptácii tínedžerskej športovej snímky z prostredia amerického futbalu sa podieľajú aj scenárista pôvodnej verzie W. Peter Iliff a spoločnosť Paramount Television. Správu potvrdil portál The Hollywood Reporter.
V pôvodnej verzii stvárnil James Van Der Beek náhradného quarterbacka Jonathana "Moxa" Moxona, ktorý sa dostal na čelo univerzitného tímu amerického futbalu a postavil sa tvrdému trénerovi, ktorého si zahral Jon Voight. Tržby filmu s rozpočtom 16 miliónov dolárov dosiahli v čase jeho uvedenia do kín viac ako 54 miliónov dolárov.
Varsity Blues je jedným z najčerstvejších projektov zo série rebootov spoločnosti Paramount Television. Medzi ďalšie patria napríklad nové spracovania filmov Škola ro(c)ku (2003), Bojovníci (1979) či Ostreľovač (2007).

Americký krimi seriál Mr. Robot (2015) bude v roku 2017 pokračovať treťou sezónou. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter. Hackerskú drámu z produkcie NBCUniversal začali vysielať v júni 2015. Hlavnou postavou je mladý programátor Elliot, ktorý má ťažkosti s nadväzovaním ľudských vzťahov a spôsob komunikácie s ľuďmi nachádza v hackovaní. Tvorcom príbehu je Sam Esmail, ktorý na druhej sérii pracoval aj ako režisér. Zatiaľ však nie je jasné, či bude režírovať aj pokračovanie.
V nových epizódach, ktorých počet ešte nie je známy, sa príbeh opäť viac priblíži k svojmu koncu. Esmail totiž plánuje nakrútiť maximálne päť sérií, aby sa vyhol zbytočnému naťahovaniu deja. "Vedia o tom, že chceme seriál ukončiť v tom správnom čase a nenaťahovať ho za každú cenu. Rešpektujú to a podporujú ma v tom," uviedol tvorca v rozhovore pre The Hollywood Reporter s tým, že k zástupcom televízie bol v tomto smere od začiatku úplne otvorený.
Hackera Elliota v seriáli stvárňuje Rami Malek a v ďalších úlohách účinkujú napríklad Christian Slater, Portia Doubleday, Carly Chaikin, Martin Wallström, Grace Gummer, Michael Cristofer a Stephanie Corneliussen. Výkonnými producentmi sú spolu s Esmailom aj Steve Golin a Chad Hamilton.

Mr. Robot získal v roku 2016 dva Zlaté Glóbusy v kategóriách Najlepší dramatický televízny seriál a Najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Christian Slater). Na konte má aj tri televízne ceny Critics' Choice, cenu Asociácie televíznych kritikov pre najlepší nový seriál a tiež scenáristickú cenu Writers Guild of America pre najlepší nový seriál. Autori plánujú čoskoro vydať knižnú verziu seriálu, ktorá je momentálne v predpredaji. 

Najúspešnejší plavec aj športovec olympijskej histórie Michael Phelps už má víziu, čo bude robiť po skončení závratnej kariéry. Držiteľovi 23 zlatých medailí z olympijských hier sa pozdáva myšlienka pomáhať deťom, ktoré sa učia plávať. "To je spôsob, akým chcem ďalej pretvárať plávanie. Pomohol som už množstvu detí, ale to mi nestačí. Vo svete je stále veľmi veľa neplavcov a smrť z utopenia býva na dennom poriadku," vysvetlil Phelps, ktorý si na svojej rozlúčkovej olympiáde v Riu de Janeiro vyplával päť zlatých medailí.
Phelps zároveň priznal, že plávanie bude súčasťou jeho života aj po skončení kariéry a uvažuje, že na najbližších olympijských hrách v Tokiu 2020 sa predstaví. Nie však v súťažnom bazéne, ale ako televízny expert. "Stále mám dostatok vášne pre tento šport. Veľa som zažil a veľa skúsil, môžem to ponúknuť iným. Komentovanie prenosov v televízii by bola zábava," povedal Phelps v rozhovore pre Die Welt.
Michael Phelps si olympijskú premiéru odkrútil už v austrálskom Sydney 2000: mal vtedy pätnásť rokov a motýľkarskú dvojstovku zvládol ako piaty najrýchlejší pretekár. Od Atén 2004 až po Londýn 2012 v individuálnych disciplínach aj štafetách pozbieral dovedna 22 kovov, z nich 18 najcennejších. Neskôr síce ukončil či skôr prerušil kariéru, ale v apríli 2014 ohlásil návrat do bazénov. V Riu potom dosiahol nemenej pôsobivú bilanciu 5-1-0. Baltimorský rodák predznamenal aj to, že sa teraz naplno hodlá venovať výchove trojmesačného synčeka Boomera, ktorého mu na svet priviedla Nicole Johnsonová, víťazka súťaže Miss Kalifornia 2010. Po OH si ju plánuje vziať, sú zasnúbení.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.