7. 10. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Marvelovský komiksový seriál Iron Fist si budú môcť diváci a diváčky pozrieť od 17. marca. Streamovacia služba Netflix naraz sprístupní 13 epizód, z ktorých každá bude trvať hodinu. Spolu s dátumom premiéry tvorcovia zverejnili aj novú fotografiu herca Finna Jonesa v úlohe Dannyho Randa. Už na júlovom Comic-Cone v kalifornskom San Diegu pritom fanúšikom a fanúšičkám predstavili prvý teaser trailer.
Iron Fist rozpráva príbeh miliardára Dannyho Randa, ktorý sa po rokoch, keď bol nezvestný, vracia do New Yorku a s pomocou mystickej sily železnej päste bojuje proti korupcii a zločinu. V sérii sa predstavia tiež David Wenham ako Harold Meachum či Jessica Henwick, ktorá si zahrala Colleen Wing. Hlavným tvorcom a výkonným producentom je Scott Buck, ktorý spolupracoval napríklad na projekte Dexter (2006 - 2013).
Spoločnosť Netflix má zatiaľ na konte tri seriálové adaptácie príbehov z dielne Marvel Comics - Daredevil (2015), Jessica Jones (2015) a Luke Cage (2016). V budúcom roku plánuje predstaviť projekty Punisher a The Defenders, v ktorom sa stretnú hlavní hrdinovia všetkých spomínaných sérií.

Americká punk-rocková kapela Green Day a spoločnosť HBO spolupracujú na filme, ktorý nakrútia podľa koncepčného albumu skupiny American Idiot (2004). Britskému týždenníku New Musical Express (NME) potvrdil informáciu líder formácie Billie Joe Armstrong, ktorý by sa mal v novinke objaviť ako St. Jimmy. Túto úlohu si už vyskúšal v muzikáli American Idiot, ktorého tvorcovia sa rovnako inšpirovali spomínanou štúdiovkou. "Také sú aktuálne plány. Dostali sme zelenú od HBO a pracuje sa tiež na prepisoch scenára, takže neviem, kedy presne začneme s nakrúcaním, všetky systémy sú v súčasnosti v pohybe," uviedol 44-ročný spevák a gitarista.
Album American Idiot vyšiel 20. septembra 2004. Nahrávka obsahuje v základnej verzii 13 skladieb, medzi ktorými sú aj single ako American Idiot, Boulevard of Broken Dreams, Holiday, Wake Me Up When September Ends a Jesus of Suburbia. Skladby sa tematicky zameriavajú na mladíka menom Jesus of Suburbia, ktorý prežíva obdobie plné hnevu a lásky. O produkciu štúdiovky sa postaral Rob Cavallo.
Kapela plánuje vydať 7. októbra album Revolution Radio, z ktorého pochádza napríklad singel Bang Bang. Formácia podporí novinku aj na turné, počas ktorého zavíta napríklad aj 21. januára do krakovskej Tauron Arény a o deň neskôr do pražskej Tipsport Arény.
Green Day vznikli roku 1986 v Kalifornii. Krátko na to sa im podarilo získať nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Lookout! Records a ponúkli EP nahrávku 1,000 Hours (1989) a album 39/Smooth (1990). V roku 1990 skupinu opustil Al Sobrante a za bicími ho nahradil Tré Cool, ktorý debutoval na druhej štúdiovke Kerplunk (1992). Po vydaní ďalšej nahrávky Dookie (1994) sa Green Day udomácnili na mainstreamovej scéne. Nasledovali albumy Insomniac (1995), Nimrod (1997), Warning (2000), spomínaný American Idiot, 21st Century Breakdown (2009) a trilógia Uno! (2012), Dos! (2012) a Tré! (2012). Na konte majú napríklad päť cien Grammy. V kapele v súčasnosti pôsobí aj Mike Dirnt (basgitara, vokály). Vlani v apríli ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.