2. 2. 2017

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS

Piate výročie časopisu Naša Žilinská diecéza pripomenie v piatok 3. februára 2017 seminár o katolíckych médiách, ktorý sa uskutoční na pôde Diecézneho centra v Žiline.
Podľa hovorcu Žilinskej diecézy Zdena Pupíka otvorí seminár o 13. hodine diecézny biskup Tomáš Galis. "Osvetlí dôvody, pre ktoré sa rozhodol, aby Žilinská diecéza vydávala vlastný časopis. Hlavným hosťom prvého bloku bude don Giorgio Zucchelli z diecézy Crema pri Miláne, ktorý priblíži situáciu v diecéznom týždenníku Il Nuovo Torrazzo a všeobecne v talianskych katolíckych médiách. Zucchelli bol v rokoch 2005 až 2010 prezidentom Talianskej federácie katolíckych týždenníkov FISC, ktorá združuje 191 diecéznych novín. V súčasnosti je prezidentom Únie periodickej talianskej tlače, ktorá združuje tritisíc časopisov," uviedol Pupík.
Doplnil, že ďalší blok a diskusiu bude moderovať hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara. "Kňaz a novinár Marián Gavenda stručne zanalyzuje printové katolícke médiá na Slovensku po roku 2010. Dôležitým vstupom bude príspevok dominikána a publicistu Gabriela Hunčagu na tému Kde sa mentálne a duchovne nachádzame a ktorým smerom sa pohybujeme? Slovensko 2030. Diskusia Od potreby zviditeľniť sa cez konfrontáciu k spolupráci má ambíciu nielen načrtnúť status quo, ale aj poukázať na možnosti spolupráce katolíckych médií," dodal hovorca Žilinskej diecézy.
Podujatie, ktoré pripravili Inštitút Communio, n.o. a Žilinská diecéza, uzavrie ďakovná bohoslužba v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline, ktorú bude o 18. hodine celebrovať diecézny biskup Tomáš Galis.
Časopis Naša Žilinská diecéza založili v roku 2012 pri príležitosti 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda medzi našich predkov. Jeho hlavnou náplňou je priblížiť život cirkvi vo farnostiach, pomáhať vzniknúť povedomiu diecézy, ale aj reflektovať celospoločenské problémy z regionálneho hľadiska. Časopis je určený pre celú rodinu. Vychádza mesačne v náklade 7000 kusov.

Copyright © TASR 2017