11. 8. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSAmerická spravodajská televízia CNN dnes oznámila, že ukončila spoluprácu s konzervatívnym komentátorom Jeffreym Lordom, pretože na svojom konte na sociálnej sieti Twitter v kritickom príspevku použil nacistický pozdrav.
      Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu CNN, ktorý potvrdil ukončenie spolupráce s Lordom s tým, že nacistické pozdravy sú neospravedlniteľné.
      Lord je veľkým podporovateľom prezidenta USA Donalda Trumpa a v štúdiu CNN sa veľmi často dostával do sporov s hosťami relácií.
      Samotný komentátor uviedol, že rešpektuje televíziu CNN a jej novinárov, ale nesúhlasí s rozhodnutím vedenia televízie ohľadom svojej osoby.
      Vysvetlil, že pozdrav "Seig Heil" použil, aby zosmiešnil šéfa liberálnej skupiny Media Matters for America. Dodal, že tweet bol časťou stĺpčeka, ktorý pôvodne napísal pre konzervatívny časopis The American Spectator. Vysmieval sa v ňom z kritikov, o ktorých si myslí, že používajú taktiku nacistov, aby umlčali hlasy z tábora konzervatívcov.Copyright © TASR 2017
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Howard Lam blogger
Jedného z prodemokratických aktivistov v Hongkongu údajne mučili čínski bezpečnostní agenti za to, že plánoval poslať podpísanú fotografiu slávneho futbalistu Lionela Messiho vdove po nedávno zosnulom disidentovi a laureátovi Nobelovej ceny za mier Liouovi Siao-povi. Howard Lam sa v piatok pred novinármi vyjadril, že incident sa stal vo štvrtok popoludní, keď ho neznámi muži schmatli na ulici, donútili ho nasadnúť do auta a tam mu dali nadýchať sa nejakej látky, po čom stratil vedomie. Keď sa prebral, bol priviazaný a mal pásku cez oči. Ako tiež uviedol, jeho únoscovia hovorili v mandarínčine a vypočúvali ho v súvislosti s fotografiou a spomínanou Liou Sia. Lam tvrdí, že ho únoscovia viac ráz udreli do brucha, povedali mu, že vedia, že je kresťan a dajú mu kríž. Potom mu priložili zošívačku k stehnám a sponkami mu niekoľkokrát tento symbol urobili. Po vypočúvaní ho opäť nadrogovali a on sa zobudil na pláži.
Howard Lam požiadal futbalový klub FC Barcelona o podpísanú fotografiu argentínskeho hráča ešte pred smrťou Lioua Siao-poa, ktorý minulý mesiac zomrel na zlyhanie orgánov. Zrejme najznámejší čínsky politický väzeň bol Messiho fanúšikom a Lam dúfal, že ho autogram poteší. Keďže však prišiel neskôr, pokúsil sa ho odoslať jeho vdove. Lam počas tlačovej konferencie ukázal prítomným futbalistovu fotografiu aj svoje rany na stehnách spôsobené zošívačkou. Ako tiež uviedol, incident plánuje nahlásiť hongkonskej polícii. Tá sa pre agentúru AP zatiaľ k situácii nevyjadrila.
Únos Howarda Lama je zatiaľ posledným incidentom, ktorý vzbudzuje podozrenie, že sa Peking pokúša posilniť svoju moc nad Hongkongom. Mnohí tamojší obyvatelia sa boja, že čínski komunistickí lídri ustupujú od svojho sľubu ponechať mu značnú autonómiu, ktorú mu prisľúbili v roku 1997 po tom, čo sa osamostatnil od Veľkej Británie, píše AP.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.