8. 8. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Na tohtoročnom udeľovaní MTV Video Music Awards, ktoré sa uskutoční 27. augusta v kalifornskom Inglewoode, vystúpia aj Ed Sheeran, Miley Cyrus či Lorde. Ďalšími účinkujúcimi, ktorých účasť televízia v pondelok ohlásila, sú The Weeknd, Fifth Harmony, Thirty Seconds To Mars, Shawn Mendes a Katy Perry, ktorá bude celé podujatie aj moderovať. Mená ďalších účinkujúcich televízia zverejní neskôr.
Nomináciám na tohtoročné MTV Video Music Awards dominuje Kendrick Lamar, ktorý je nominovaný až v ôsmich kategóriách. Okrem iného zabojuje o titul Umelec roka, Video roka aj Najlepšie hiphopové video. Katy Perry a The Weeknd majú po päť a Bruno Mars má štyri nominácie.
MTV siahla k čiastočným zmenám v kategóriách, keď v tomto roku po prvýkrát nebude udeľovať ocenenia pre najlepšiu speváčku a najlepšieho speváka a tieto dve kategóie začlenila pod kategóriu Umelec roka.
V kategórii Video roka budú súperiť Kendrick Lamar s pesničkou HUMBLE., Alessia Cara so skladbou Scars To Your Beautiful, Bruno Mars a jeho 24k Magic, The Weeknd s pesničkou Reminder a skladba Wild Thoughts v podaní DJ-a Khaleda, Rihanny a Brysona Tillera. O titul Umelec roka zabojujú Ed Sheeran, Lorde, Bruno Mars, Kendrick Lamar, Ariana Grande a The Weeknd.

Televízia Prima Plus uvedie 27. augusta nový detektívny seriál Kapitán Exner. V hlavných úlohách sa v ňom predstavia slovenská herečka maďarskej národnosti Vica Kerekes a český herec Michal Dlouhý.
Kerekes v seriáli stvárni zubárku Steinovú, ktorá čistou náhodou stretne kapitána Exnera. Od prvej chvíle ich to k sebe ťahá, a keďže sú obaja živelní a nezávislí, ani jeden netuší, kam ich vzájomné sympatie dovedú.
Kapitán Exner je jedna z najznámejších postáv českých detektívnych románov z pera Václava Erbena. Je to uhladený bonviván a lámač ženských sŕdc, ktorý sa vždy vymykal bežnej predstave kriminalistu. Svoje prípady riešil vždy len tak mimochodom, popri zvádzaní žien a dievčat, často omnoho mladších, ako je on sám.
Kerekes sa počas nakrúcania Kapitána Exnera s Dlouhým stretla po prvý raz. „Spoznali sme sa až teraz a bolo to veľmi príjemné. Nikdy predtým som ho nestretla naživo, videla som ho iba v televízii, takže som o ňom mala nejakú predstavu. Môžem povedať, že som sa aj trochu bála, aký kolega bude. Zároveň som sa na neho veľmi tešila a bola som zvedavá, ako pracuje. Bolo to pre mňa veľké stretnutie, chvíľkami som z neho mala obrovský rešpekt, pretože vie veci podať tak, že som nevedela, či hrá, alebo taký naozaj je,“ prezradila. Stvárniť Steinovú bola pre ňu príjemná skúsenosť. „Ona je veľmi ženská a múdra. Rada sa v živote hrá a je tiež tajomná, tak ako kapitán Exner,“ poznamenala Kerekes.
Prácu na seriáli a postavu, ktorú si zahral, si pochvaľuje aj jej herecký kolega. „Mám rád detektívky, kde nie sú naháňačky, krv a ktoré sú dôvtipné. A to Exner je,“ povedal Dlouhý.
Detektívne romány o kapitánovi Exnerovi sfilmovali už aj v minulosti. „V tom čase si Exnera zahrali napríklad Jiří Vala či Jiří Kodet. Tentoraz ide však o úplne nové príbehy inšpirované pôvodnými Erbenovými románmi s novým obsadením a spracovaním,“ uviedol pre agentúru SITA PR manažér TV Prima a Prima Plus Filip Roháček.
Seriál, ktorý nakrúcali koncom minulého roka, odvysiela Prima Plus v dvanástich častiach. V premiére ho uvedú súbežne na Slovensku i v Česku.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.