6. 8. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Videoklip k skladbe Despacito od portorického speváka Luisa Fonsiho sa stal prvým, ktorý na zdieľacej webovej stránke YouTube.com dosiahol tri miliardy zhliadnutí. Informovala o tom v noci nadnes agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie tejto mediálnej spoločnosti.
      Pieseň, ktorá vyšla 12. januára ako mimoalbumový singel, Fonsi naspieval so svojím krajanom, rapperom Daddym Yankeem. V ten istý deň bol na YouTube zverejnený i videoklip. Skladba sa stala medzinárodným hitom a od roku 1996 prvou piesňou v španielčine, ktorá obsadila prvé miesto rebríčka Billboard 100.
      Despacito prekonal doterajší rekord skladby See You Again v podaní amerického speváka Wiza Khalifu a hosťujúceho Charlieho Putha. Fonsiho hit má aktuálne tri miliardy a takmer šesť miliónov zhliadnutí, pričom jej remix s kanadským spevákom Justinom Bieberom má sám osebe viac než 470 miliónov zhliadnutí.
      Zmienená skladba See You Again iba v júli prekonala dlhodobého držiteľa najpopulárnejšieho videoklipu na YouTube - skladbu Gangnam Style od juhokórejského rappera Psy. Táto pieseň sa v decembri 2012 stala prvou, ktorá na YouTube prekonala hranicu jednej miliardy zhliadnutí. Momentálne jej patrí tretie miesto.

Copyright TASR ©2017


Nemecká mediálna skupina WeltN24 podala na Európskom súde pre ľudské práva (ESĽP) žalobu na Turecko v súvislosti so zatknutím jedného z jej reportérov.
Uväznenie nemecko-tureckého novinára Deniza Yücela, podľa vydavateľstva, od februára bráni denníku Die Welt prinášať správy z Turecka.
Generálna riaditeľka WeltN24 Stephanie Caspar sa v sobotu vyjadrila, že spoločnosť využíva "všetky legálne prostriedky na obranu Deniza Yücela aj slobody tlače". Okrem Yücela zatkli v Turecku aj ďalších nemeckých novinárov, ktorých obviňujú z napomáhania zakázaným organizáciám.
Yücel, ktorého zatiaľ formálne neobžalovali, podľa WeltN24 tiež podal žalobu na ESĽP v Štrasburgu.
Po neúspešnom minuloročnom pokuse o prevrat v Turecku zatkli, podľa ľudskoprávnej organizácie Amnesty International, viac ako 120 novinárov.


Kanadského speváka Justina Biebera neobvinia v súvislosti s minulotýždňovou nehodou, pri ktorej zrazil paparazza. Informovala polícia, podľa ktorej Bieber ani fotograf neporušili zákon.
Spevák minulú stredu večer zrazil paparazza, keď odchádzal z bohoslužby v Saban Theater v Beverly Hills. Jeden zo svedkov uviedol, že 23-ročný Bieber sa pokúšal autom odisť od budovy, no vo výjazde mu bránila skupina fotografov. „Skúsil paparazzov vystrašiť, ale keď sa k nim priblížil, jedného z nich nešťastnou náhodou trafil," opísal zdroj nehodu. Spevák následne vystúpil z auta, aby skontroloval, či je muž v poriadku a počkal na príchod záchranárov a polície. Zraneného muža previezli do nemocnice Cedars-Sinai.
Justin Drew Bieber, ktorý je okrem hudby známy aj početnými problémami so zákonmi, vydal v roku 2009 EP nahrávku My World, po ktorej nasledovali albumy My World 2.0 (2010), Under The Mistletoe (2011), Believe (2012) a Purpose (2015). Na konte má tiež kompilácie My Worlds: The Collection (2010) a Journals (2013). Počas kariéry stihol získať napríklad jednu cenu Grammy, dve BRIT Awards, dvanásť American Music Awards, štrnásť Billboard Music Awards, či dvadsať Teen Choice Awards.


Predplatná služba YouTube Red uvedie v roku 2018 seriálové pokračovanie obľúbeného rodinného filmu Karate Kid (1984) s názvom Cobra Kai. V desiatich polhodinových častiach, ktoré sa budú odohrávať 30 rokov po známom filmovom turnaji v karate, si úlohy zopakujú Ralph Macchio a William Zabka, predstavitelia hlavných postáv, Daniela LaRussa a násilníka Johnnyho Lawrencea.
Seriál bude sledovať Johnnyho, ktorý hľadajúc odpustenie znovu otvorí neslávne známe dódžó Cobra Kai, čím oživí rivalitu s úspešným Danielom. Ten má zas problémy udržať si v živote rovnováhu bez vedenia svojho mentora, pána Mijagiho. Komediálna séria ukáže dvojicu, ako s pomocou karate čelia démonom z minulosti i súčasným problémom.
O scenár sa postarajú Josh Heald, Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg, ktorí budú zároveň spolu s Macchiom a Zabkom aj výkonnými producentmi. Hurwitz a Schlossberg by mali aj režírovať väčšinu seriálu.©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.