28. 9. 2017

RTVS NEWS. Zem spievaRTVS NEWS
Zem spievaNa kastingy druhej série šou Zem spieva sa prihlásili aj jednotlivci a skupiny zo zahraničia. Súťaž je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni.
      „RTVS považuje projekt Zem spieva za jednu zo svojich kľúčových aktivít v najbližšom období. Vytvorením tohto unikátneho typu programu RTVS dokonale napĺňa svoje verejnoprávne postavenie, dokáže nielen oživovať folklórne tradície, ale aj vzbudzovať vášne pri ich predvádzaní a zaujať mimoriadne širokú skupinu divákov," priblížil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.
      Na kastingy sa dá prihlásiť do 14. októbra. Prvý z nich sa uskutoční 8. októbra v Múzeu slovenskej dediny v Martine a druhý 15. októbra v Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni. Odborná porota na kastingoch vyberie 63 jednotlivcov, umeleckých skupín a súborov, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách.
      Pre veľký záujem zo zahraničia RTVS predĺžila možnosť týmto záujemcom prihlásiť so do šou Zem spieva do 31. októbra, dokedy bude možné posielať prihlášky aj s priloženým videom.


Copyright © TASR 2017