11. 8. 2018

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Spor medzi dvoma diskutérmi na Facebooku sa tento týždeň preniesol aj do reálneho života a vyvrcholil streľbou na spoludiskutéra. K prípadu došlo v Tampe na americkej Floride. Ako píše agentúra Associated Press (AP), po tom, čo sa 44-ročný Brian Sebring dostal v pondelok do vášnivého, hoci v tej chvíli ešte len virtuálneho, sporu s o dva roky starším Alexom Stephensom, rozhodol sa v jednej chvíli vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Akonáhle sa dozvedel, že jeho spoludiskutér býva v rovnakom meste, v chvate opustil pracovisko, prišiel k jeho domu a začal naňho strieľať. Stephens utrpel strelné zranenia na nohách a na zadku.
Sebring sa v piatok zveril novinárom, že aj keby ho za jeho čin nepostihol žiadny trest, navštívi aj sám od seba psychiatra, pretože sa mu nepáči, ako ľahko sa nechal vyprovokovať. "Nie som zlý človek. Ale tento muž sa vyhrážal, že ublíži mojej rodine," vysvetľuje svoj čin páchateľ.
Útočník sa s obeťou predtým nepoznal a nikdy sa nevideli, na Facebooku sa pohádali o politike. Spor nabral obrátky najmä po tom, čo si obaja začali vymieňať správy aj prostredníctvom aplikácie Messenger, kam Stephens v jednu chvíľu napísal Sebringovi aj svoju adresu s odkazom, že ak je taký "frajer", môže prísť k nemu domov a pod oknom mu zatrúbiť s autom. Sebring presne to aj spravil, len si cestou odskočil domov po zbraň, a keď videl Stephensa vychádzať z domu a zdalo sa mu, že v ruke drží nôž, opakovane naňho vystrelil.
Hoci záľuba v zbraniach je oveľa bližšia stúpencom amerických republikánov a demokrati sú častejšie skôr odporcami zbraní, v tomto prípade to bolo naopak. Útočník je registrovaným členom Demokratickej strany, zatiaľ čo obeť sa v online diskusii vášnivo zastávala republikánov.

Americký herec Paul Rudd si zahrá v pripravovanom novom seriáli spoločnosti Netflix Living With Yourself. Štyridsaťdeväťročný rodák z Passaic v New Jersey v osemdielnom komediálnom projekte stvárni dvojrolu. Novinka sa zameria na muža, ktorý je nespokojný so svojím životom, a tak prejde novou kúrou, aby sa z neho stal lepší človek. Neskôr však zistí, že ho nahradila jeho nová a lepšia verzia, ktorá mu ukáže, že jeho najhorším nepriateľom je on sám.
Tvorcom projektu, ktorý Netflix opisuje ako "novú a vynaliezavú" filozofickú komédiu, ktorá sa pýta ľudí, či chcú byť naozaj lepšími, je Timothy Greenberg. Ten sa spolu s Jonathanom Daytonom, Valerie Faris, Jeffom Blitzom a spomínaným Ruddom pod seriál podpíše aj ako výkonný producent. Dayton a Faris sa ujmú réžie všetkých ôsmich epizód.
Paul Rudd môže byť divákom známy najmä z komédií ako Bezmocná (1995), Nebezpečná zásielka (1998), Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho (2004), 40 rokov panic (2005), Nabúchaná (2007), Kopačky (2008), Kamoš za všetky drobné (2009), Blbec na večeru (2010), Our Idiot Brother (2011), Štyridsiatka na krku (2012) či marveloviek Ant Man (2015), Captain America: Občianska vojna (2016) a Ant-Man a Wasp (2018). Predstavil sa aj v romantických drámach Rómeo a Júlia (1996), Pravidlá muštárne (1999), P. S. (2004) či v seriáli Priatelia (1994 - 2004).


©2018, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.