13. 8. 2019

Vražda novinára Jána Kuciaka

Vražda novinára Jána KuciakaVyšetrovatelia chcú od Mariana K. vysvetlenie esemesiek s Norbertom Bödörom a Petrom Tóthom. Informuje o tom spravodajský web Aktuality.sk. Policajná eskorta má dnes ráno predviesť obžalovaného Mariana K. opäť pred vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Podľa informácií Aktuality.sk sa ho bude vyšetrovateľ pýtať na esemesky, ktoré polícia rozšifrovala v jeho mobilnom telefóne.
Ako píšu Aktuality.sk, muž, ktorého meno sa nachádza aj v tzv. mafiánskych zoznamoch, si písal s nitrianskym oligarchom Norbertom Bödörom či exsiskárom Petrom Tóthom. Správa od Mariana K. z 3. októbra 2017 znela: „Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta“. Časť esemesiek zverejnil začiatkom augusta Denník N. Polícia rozšifrovala aj správy Mariana K. s Norbertom Bödörom, ktoré súvisia s kauzou zmeniek televízie Markíza, pre ktoré sa súdi Marian K. s Pavlom R. Marian K. sa tiež v správach pýtal Norberta Bödöra, či „dohoda s Milanom“ ešte platí, uvádza web.

V súčasnosti je Marian K. vo väznici v Leopoldove. Čelí obvineniu v prípade objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a v celej sérii ekonomických káuz, ktoré súvisia s daňovými vratkami za hotely na Donovaloch, golfovým ihriskom v Báči pri Bratislave a prevodmi bytov v komplexoch Five stars residence a Bonapart.

©2019, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané