16. 5. 2021

55. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov

 55. svetový deň spoločenských

 komunikačných prostriedkovTúto nedeľu sa v kostoloch uskutočnila tradičná zbierka na katolícke masmédiá. Ide o pravidelnú zbierku, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).
Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (desať percent). Zvyšných 20 percent zo získaných prostriedkov sa používa na podporu mediálnych grantov.
Mediálna zbierka na 7. veľkonočnú nedeľu je podľa hovorcu KBS Martina Kramaru veľmi dôležitá, ale na pokrytie nákladov katolíckych médií zďaleka nestačí. "Sú tu potom kluby priateľov a podporovateľov, a tie sú naozaj kľúčové. Katolícke médiá by určite neprežili bez podpory veriacich," uviedol Kramara.
Na siedmu veľkonočnú nedeľu si cirkev pripomína 55. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Na Slovensku je spojený so zbierkou na katolícke masmédiá.Copyright © TASR 2021