31. 10. 2021

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA
TA3 V politike:

- Eduard Heger - predseda vlády SR, OĽANO
- Silvia Porubänová - riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva
- Jozef Lenč - politológ z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v TrnaveO 5 minút 12, v nedeľu 31. 10. 2021 od 11:55 h, Jednotka

Hostia:

predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽANO);

člen Ústavnoprávneho výboru NR SR, generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Témy:

- nahrávky zo stretnutí politikov, právnikov a podnikateľov – únik a zverejnenie záznamov, zistenia, ďalší postup;

- dôvera ľudí v spravodlivosť, návrhy pre obnovu dôvery v právny štát;

- hľadanie politického a odborného konsenzu pri nastavení a presadení dôležitých reforiem;

- novelizácia zákona o štátnej službe a zmeny týkajúce sa policajtov – cieľ a riziká, možnosti zefektívnenia štátnej služby;

- pandemický vývoj, nastavenie opatrení, očkovanie.

Reláciu moderuje Marek Makara.Nahrávkami z poľovníckej chaty žije Slovensko už niekoľko dní. Koalícia hovorí o dôkaze o skorumpovanosti a mafiánskych praktikách šéfa Smeru, Robert Fico o rozvrate demokracie a právneho štátu.

Otázny je aj osud pripravovaných reforiem. Zmeny v súdnej mape, národných parkoch aj nemocniciach - všetky tri sú aj naďalej v neistote. Blokuje ich Boris Kollár.


Tretia vlna pandémie naberá na sile, väčšina krajiny bude od pondelka bordovo-čierna. Zároveň máme tretí najnižší počet kompletne zaočkovaných ľudí v Európskej únii.


Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu, 31. októbra, v relácii Na telo rozprávať s predsedníčkou Výboru NR SR pre zdravotníctvo Janou Bittó Cigánikovou (SaS), poslancom Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) a predsedom poslaneckého klubu OĽaNO Michalom Šipošom.


Divákom Na telo ponúkneme aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS, ktorý dá odpoveď na aktuálne preferencie politických zoskupení.

Aj túto nedeľu štartuje Na telo na obrazovkách TV Markíza v tradičnom čase o 13:00 hod.