27. 7. 2022

Najvyšší súd sa bude zaoberať Štefanom Aghom, ale z podnetu Markízy

Najvyšší súd sa bude zaoberať Štefanom Aghom,

Súd vynesie rozsudok nad Štefanom Aghom v kauze zmenky - SME

 ale z podnetu Markízy 

 Najvyšší súd SR vytýčil na 27. júla verejné zasadnutie vo veci Štefana Agha, odsúdeného v kauze falšovania miliónových zmeniek. Netýka sa však jeho odvolania proti odsúdeniu na trest 13 rokov väzenia, keďže ho v zákonnej lehote nepodal a trest tým nadobudol právoplatnosť. Ide o odvolanie poškodeného, ktorým je v prípade zmeniek spoločnosť Markíza Slovakia.

„V trestnej veci Štefan Agh sa na verejnom zasadnutí 27. júla má rozhodovať o odvolaní poškodeného proti rozsudku Špecializovaného trestného súdu z 12. októbra 2021," uviedla Zuzana Vilím z tlačového oddelenie najvyššieho súdu. Konkrétne sa odvolanie má týkať rozhodnutia prvostupňového súdu vo veci náhrady škody.

V kauze falšovania miliónových televíznych zmeniek uznal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku Štefana Agha v októbri minulého roku za vinného a uložil mu trest 13 rokov väzenia. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Súd tiež obžalovanému uložil peňažný trest 5-tisíc eur. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí päť mesiacov väzenia. Po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku sa Agh zdržiaval v Prahe, tam ho však zadržala polícia a súd rozhodol o jeho vydaní na Slovensko. Momentálne si už odpykáva trest.

Zdroj: SITA