7. 7. 2022

VOYO a TV DAJTO dnes v noci naživo odvysielajú najdôležitejší draft do NHL v histórii slovenského hokeja

VOYO a TV DAJTO dnes v noci naživo odvysielajú najdôležitejší


 


 draft do NHL v histórii slovenského hokeja

 


 

V noci zo štvrtka 7. júla na piatok 8. júla 2022 so začiatkom o 01:00 nášho času prebehne v kanadskom Montreale v rámci prestížnej NHL jedna z najočakávanejších akcií celého roka. Jednotlivé tímy si budú vyberať nováčikov do svojich organizácií, pričom tento rok pôjde pre slovenských fanúšikov o jeden z vôbec najočakávanejších ročníkov. Slovensko bude mať totiž s najväčšou pravdepodobnosťou najvyššie draftovaného hráča v histórii. Môže sa ním stať supertalent Juraj Slafkovský, ktorý v ostatnej sezóne zaujal doslova všetkých fanúšikov, trénerov, manažérov aj skautov. Priamy prenos celého prvého kola draftu NHL 2022 odvysielajú streamovacia služba VOYO a televízia DAJTO, na VOYO bude následne dostupný aj záznam.

„Vybrané zápasy z najkvalitnejšej hokejovej súťaže sveta ponúkame divákom stanice DAJTO už tri sezóny, pričom naživo alebo zo záznamu ich môžu sledovať aj predplatitelia VOYO. Keďže mladí slovenskí hokejisti môžu na tohtoročnom vstupnom drafte NHL v Montreale dosiahnuť jedinečný úspech, rozhodli sme sa ho zaradiť do nášho vysielania,“ vysvetľuje Martin Lisý, šéfredaktor športu skupiny Markíza. 

V úvodnom kole by teoreticky mohli zaznieť mená až troch slovenských hráčov. Okrem dvojice Juraj Slafkovský a Šimon Nemec, ktorým sa všeobecne predpovedajú priečky v top 10, by sa medzi 32 prvých výberov mohol prebojovať aj Filip Mešár. Pozície medzi druhým a tretím kolom sa očakávajú pri dvojici Adam Sýkora a Servác Petrovský. Počet našincov, ktorí prejdú draftom v rámci prvej stovky, by tak mohol byť až päť. Zatiaľ najvyššie draftovaným hráčom zo Slovenska bol v roku 2000 Marián Gáborík, ktorého si z tretieho miesta vybrala Minnesota Wild.

Priamy prenos z prestížneho draftu NHL budú na VOYO a DAJTO komentovať Tomáš Kurilla, ktorý už tri sezóny komentuje aj zápasy NHL. V úlohe spolukomentátora a odborníka sa predstaví Patrik Ryba, ktorý v súčasnosti pôsobí ako hráčsky skaut v hokejovom klube Zvolen. Šesť rokov však pracoval ako európsky hokejový skaut pre organizáciu International Scouting Services), kde mal za úlohu pozorovať a následne reportovať hokejové zručnosti hráčov, ktorí by pripadali do úvahy aj pre draft NHL. Rovnako sa každoročne podieľal aj na zostavovaní rebríčkov pre spomínaný draft. Je držiteľom certifikátu hokejového skauta pre NHL od spoločnosti Sports Management Worldwide. „Veríme, že vďaka týmto skúsenostiam Patrik sprostredkuje našim divákom zaujímavé informácie zo zákulisia draftu,“ doplnil Martin Lisý.  

Priamo do Montrealu vyslala skupina Markíza štáb s redaktormi Adamom Lehockým a Mirom Heldom, ktorí pripravujú exkluzívne reportáže a podrobne mapujú celý draft vrátane exkluzívnych reakcií slovenských hráčov ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár, či Adam Sýkora.