RTVS ponúkne v auguste na televíznom okruhu :Šport bohatý program plný prenosov z vrcholových športových podujatí. V priamom prenose nebudú chýbať zápasy slovenských zástupcov v treťom predkole Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy, vrátane odvetných zápasov.

Futbaloví fanúšikovia sa v najbližších dňoch môžu tešiť na 3 zápasy slovenských zástupcov v rámci 3. predkola Európskej konferenčnej ligy a odvetný zápas Slovana v rámci Európskej ligy. V stredu (3.8.) o 20.25 h sa môžu fanúšikovia futbalu tešiť na zápas DAC Dunajská Streda- FCSB na domácom trávniku na Žitnom ostrove a vo štvrtok (4.8.) si budú môcť na :ŠPORT-e o 18.25 h vychutnať súboj Spartak Trnava - Raków Czestochowa. RTVS odvysiela o týždeň vo štvrtok 11. augusta na :ŠPORT-e aj odvetný zápas Spartaku Trnava v rámci 3. predkola Európskej konferenčnej ligy a o 20.25 h tiež odvetný zápas Slovana Bratislava proti Olympiakosu v rámci 3. predkola Európskej ligy.

„Obrovskému objemu zápasov predkôl európskych súťaží vďačíme za dominantné postavenie v letných mesiacoch v silnom konkurenčnom boji. Vystúpenia slovenských klubov si zapínajú státisíce divákov a veríme, že s vrcholiacimi súbojmi o účasť v atraktívnej európskej pohárovej jeseni bude záujem narastať,”hovorí Marcel Merčiak, indendant tekevízneho okruhu :ŠPORT.

Televízne prenosy futbalových zápasov slovenských futbalových klubov na medzinárodných súťažiach na obrazovkách :Športu sa tešia veľkému diváckemu záujmu. Minulotýždňový zápas ŠK Slovan Bratislava proti klubu Ferencváros Budapešť v rámci predkola Ligy majstrov sledovalo vo štvrtok večer na až 335.000 divákov pri trhovom podiele 24,3 % v univerzálnej cieľovej skupine a športový prenos sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa. RTVS ponúkne divákom celkovo až 17 zápasov slovenských zástupcov v prvých troch predkolách Ligy majstrov, Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy, z celkového počtu 20 zápasov.

Atraktívny športový august na :Športe

Okrem výnimočných futbalových prenosov sa diváci počas augusta môžu tešiť aj na ďalšie výnimočné športové prenosy na obrazovkách :Športu.Po mimoriadne úspešnom drafte NHL ponúkne RTVS v netradičnom čase aj Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov, ktoré sa konajú v Kanade.

„Po prvý raz v histórii prinesieme divákov okrem zápasov slovenskej reprezentácie aj všetky zápasy play-off až po finálový duel. Napriek časovému posunu odvysielame niektoré zápasy aj v divácky veľmi atraktívnom čase v televíznom prime time,“ povedal riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Divákov RTVS čaká počas augusta aj záplava európskych a svetových šampionátov. Na :Športe ponúkne Majstrovstvá Európy v plávaní, v rýchlostnej kanoistike aj v atletike, a tiež Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike.