11. 9. 2007

SLOVAK MEDIA NEWS

SLOVAK MEDIA NEWS
Vynovené televízne vysielanie má od dnešného dňa televízia bratislavskej mestskej časti Rača. Namiesto doterajších hodinových infotextových blokov bude živé vysielanie s ďaleko širšou programovou skladbou. Diváci tu nájdu potrebné servisné informácie z mestskej časti, aktualizovaný spravodajský blok a množstvo rubrík, napríklad o dianí u "našich susedov", rôzne seriály, rady záhradkárom a motoristom. Premiérové vysielanie moderovaného bloku s názvom Telemagazín budú vysielať počas pracovných dní o 18:30 a následne s reprízami. Víkendový Telemagazín bude začínať o 8:00 a zhrnie informácie z celého týždňa. Takto upravené vysielanie pripravuje pre mestskú časť Rača spoločnosť TV Omega Plus, spol. s r.o.
UPC Digital: viac ako 70 televíznych programov, z toho 40 v slovenskej a českej verzii, nové atraktívne stanice, vysoká digitálna kvalita obrazu a zvuku, programový sprievodca v slovenčine, výber jazykových verzií a iné prednosti digitálnej televízie. Spoločnosť UPC Broadband Slovakia dnešným dňom uvádza v Bratislave digitálnu káblovú televíziu pod názvom UPC Digital. Nová digitálna televízia UPC Digital prináša množstvo výhod a predností, ktoré diváci analógovej televízie doteraz nepoznali. Vysokú digitálnu obrazovú a zvukovú kvalitu, viac ako 70 televíznych programov všetkých žánrov, z toho vyše 40 v slovenskej alebo českej verzii, možnosť výberu programových balíčkov, programového sprievodcu v slovenčine s programom na 2 týždne dopredu, 18 digitálne šírených rozhlasových programov, ďalej výber jazykových verzií, možnosť zobrazenia v širokouhlom formáte 16/9 a iné benefity digitálnej televízie. UPC Digital ponúka zároveň množstvo nových televíznych programov, ako napríklad National Geographic, Animal Planet, Viasat Explorer, Viasat History, AXN, Film Box, ČT24, bebe TV, CS Film, Nonstop Kino, Motors TV, Eurosport 2, MTV Base, HBO Comedy, Cinemax a množstvo ďalších. Prednosti digitálnej káblovky sa prejavujú aj v jednoduchosti jej ovládania, prakticky žiadnych nákladov na zriadenie, možnosti paralelne pripojiť s digitálnou aj analógovú televíziu na viac televízorov, a v neposlednom rade i množstvom užitočných služieb, ako je rodičovská kontrola programov len pre dospelých. UPC Digital svojimi technickými vlastnosťami zaručuje maximálnu kvalitu, spoľahlivosť a komfort pri sledovaní televízneho vysielania. „Digitálna káblová televízia ponúka úplne nový a bohatší zážitok zo sledovania televízie v digitálnej kvalite,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti UPC Broadband Slovakia Martin Maťašeje. Dodal, že UPC Digital vychádza v ústrety všetkým divákom, ktorým bola analógová ponuka, čo sa týka počtu programov, nedostatočná. Zároveň je ideálnou ponukou pre tých, ktorí si chcú k základnej televíznej ponuke vybrať a platiť len ten televízny žáner, ktorý chcú pozerať. „Snažíme sa o to, aby sa naša digitálna televízna ponuka stala rovnako populárna a cenovo dostupná ako je náš internet chello a telefónna služba. Dnes môže službu UPC Digital využiť 160 000 domácností v hlavnom meste, ale postupne ju plánujeme rozšíriť aj do ďalších miest, kde poskytujeme televízne služby prostredníctvom káblovej siete,“ podčiarkol Martin Maťašeje.
© 2007, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.