11. 3. 2013

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Dánska televízna stanica  priznala, že omylom použila snímku z počítačovej hry na ilustráciu svojej reportáže zo Sýrie. Šéf spravodajstva na stanici TV2 Jacob Nybroe povedal, že k chybe došlo 26. februára, reportérka Cecilie Becková mala v pozadí snímku z adventúry Assassin's Creed.
Agentúra Associated Press napísala, že o omyle sa televízia dozvedela tento týždeň, keď sa o pôvode snímky začalo diskutovať na sociálnych sieťach.
Jeden zo zamestnancov televízie našiel uvedený obrázok na internete a myslel si, že je to snímka panorámy Damasku. Nybroe to označil za strašnú chybu a "pripomienku pre nás všetkých, aké dôležité je overovať si zdroje obrázkov."


Copyright © TASR 2013Prezident Miloš Zeman nebude dávať bilančnej rozhovory Mladej fronte Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uviedol to v relácii Partie televízie Prima Family, ale dôvod nepovedal. Vyhlásil, že inak neodmietne ponuku verejných médií na rozhovory, prostredníctvom ktorých by skladal občanom účty zo svojej činnosti, uviedol. S MfD mal nezhody už ako premiér, oba listy kritizoval aj v čase predvolebnej prezidentskej kampane. Zeman chce o svojej práci informovať ľudí aj na námestiach miest pri svojich cestách do krajov. "Ja by som chcel, aby ľudia na stretnutie so mnou chodili dobrovoľne, toho dosiahnete tým, že je pozvete na námestí," poznamenal v januári v priamej voľbe zvolený prezident, ktorý do úradu nastúpil v piatok. Zeman pripomenul, že už v rámci predvolebnej kampane vystúpil na 14 námestiach. Uviedol, že chce nadviazať na bývalého prezidenta Václava Klausa, ktorý do krajov jazdil pravidelne. Zeman vysvetlil, že tieto cesty by "na úkor zahraničných ciest" výjazdy do krajov ešte rozšíril. "Zostal by som v tom kraji namiesto dvoch tri dni a to by mi umožnilo stretnúť sa tak s úspešnými podnikateľmi, tak s úspešnými starostu, s významnými osobnosťami kraja," vysvetlil prezident. Zeman v televízii potvrdil, že jeho prvá cesta povedie na Zlínsko. Vraj to bez jeho vedomia tamojším obyvateľom sľúbil jeden z jeho priateľov. "Ale aj sľuby priateľov sa majú plniť," dodal Zeman.

 
Copyright © ČTK 2013