30. 4. 2014

RTVS NEWS

RTVS NEWS

Historická budova SND bude v stredu 30. apríla 2014 hostiť slávnostné podujatie pri príležitosti osláv 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Podujatie organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) v spolupráci s Ministerstvom kultúry, Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu v SR. Hostiteľom podujatia je podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.
Na podujatí sa zúčastňujú najvyšší ústavní činitelia, osobnosti politického, kultúrneho a spoločenského života ako aj tí, ktorí sa pričinili o vstup Slovenska do EÚ. Pozvanie prijali poprední predstavitelia Európskej únie, vrátane predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, predsedu Európskej rady Hermana von Rompuya či podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča.
Súčasťou slávnostného kultúrno-spoločenského podujatia sú vystúpenia popredných slovenských operných sólistov Adriany Kučerovej a Pavla Bršlíka a tiež umeleckého súboru Lúčnica. Hudobný sprievod zabezpečil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu.
Slávnostné kultúrno-spoločenské podujatie vysiela RTVS na Dvojke v priamom televíznom prenose so začiatkom o 20.05 h.