6. 5. 2014

Korupcia v denníku SME

Korupcia v denníku SME 


Denník SME dnes píše o korupcii. Teda - údajnej korupcii v strane SMER-SD. Informuje o podozreniach zo závažnej trestnej činnosti zneužitia právomoci verejného činiteľa a bránia úplatku pri obsadení postu riaditeľa daňového úradu v Šamoríne a spája túto kauzu priamo so stranou SMER-SD.
      Zarážajúce je, že denník SME tak robí bez akýchkoľvek relevantných záverov polície, resp. v rozpore so závermi polície. Svoje tvrdenia postavil len na výpovedi ženy, obvinenej zo závažnej trestnej činnosti. Napriek tomu, že ani len nebolo podané trestné oznámenie, polícia tento podnet preverila a následne v uplynulých týždňoch ho odmietla ako neopodstatnený. Dôvodom boli viaceré iné svedectvá, ktoré tvrdenia obvinenej vyvrátili.
      Napriek tomuto oficiálnemu záveru polície a napriek existencii protichodných tvrdení iných svedkov, denník SME dnes prezentoval svoj príbeh o údajnej korupcii v SMERe-SD. Postup denníka dokresľuje fakt, že tento sa ani len neunúval verifikovať svoje informácie na polícii. Príznačné je, že denník píše o autorke tvrdení voči SMERu-SD ako o svedkyni, že vraj - "vznesenie obvinenia jej odložili", čo však nie je pravda, pretože je naďalej obvinená zo závažnej trestnej činnosti. Rovnako denník tají informáciu o protichodných svedectvách a odmietnutí podnetu políciou ako neopodstatneného.
      Uvedený neprofesionálny postup, uvádzanie tvrdení bez overenia, v rozpore so závermi oficiálnych inštitúcií a zamlčiavanie podstatných faktov sú dôvodom, prečo predseda vlády SR odmieta s týmto denníkom komunikovať.

Tlačový odbor strany SMER - sociálna demokracia