9. 5. 2014

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Tvorcovia pripravovaného seriálu Better Call Saul, ktorý bude spinoffom Perníkového tatka (2008 - 2013), oznámili mená troch nových členov hereckého obsadenia. V seriáli, ktorý televízia AMC plánuje začať vysielať v novembri, sa predstavia aj Patrick Fabian, Rhea Seehorn a Michael Mando. Mená ich postáv zatiaľ nie sú známe.
Fabian, Seehorn a Mando sa tak pridali k trojici Bob Odenkirk, ktorý stvárni právnika Saula Goodmana, Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut) a Michael McKean (Dr. Thurber). Prví dvaja menovaní si zopakujú úlohy z Perníkového tatka. Seriál Better Call Saul sa bude zameriavať práve na Saula Goodmana, pričom pôjde o prequel zachytávajúci Goodmanov život pred tým, než sa stal právnikom stredoškolského učiteľa chémie Waltera Whitea (Bryan Cranston). Tvorcovia nevylučujú ani kombináciou s pokračovaním príbehu, teda že by v novom seriáli ukázali aj to, čo sa dialo po Perníkovom tatkovi.
Perníkový tatko sledoval príbeh spomínaného Waltera Whitea. Ten sa po tom, čo mu diagnostikujú rakovinu pľúc v pokročilom štádiu, rozhodne vyrábať a predávať pervitín, aby stihol pred smrťou zarobiť dostatok peňazí pre svoju manželku a deti. Pomáha mu pri tom jeho bývalý študent Jesse Pinkman (Aaron Paul). Obaja herci za svoje výkony získali ceny Emmy - Paul dve a Cranston tri, pričom druhý menovaný má na svojom konte aj Zlatý glóbus. Cenu Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov získal aj samotný seriál.

©2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Zahraniční sabotéri prerušili dnes na niekoľko hodín vysielanie ukrajinskej štátnej televízie, oznámila Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU). Podľa nej akciu podporila Moskva v rámci kampane vyvolať povstanie na východe Ukrajiny.
Úrad starostu Kyjeva informoval najprv o požiari v dôsledku skratu. Podľa SBU však ide o dielo sabotérov, ktorí podpálili podzemné káble dodávajúce elektrickú energiu a signál vysielaču a niekoľkým rozhlasovým staniciam, a to práve v deň 69. výročia víťazstva nad fašizmom.
"Logika ruských špeciálnych jednotiek v súvislosti s týmto dňom je založená na učení Lenina o priorite 'pošty, telefónu a telegrafu'," uviedla zástupkyňa riaditeľa SBU Viktoria Siumarová s odkazom na boľševickú revolúciu z roku 1917.
"Podľa predbežných informácií podpálili káble v tuneli, ktorý mohol byť prístupný z ulice, a dali tam horľavý materiál. Iba profesionáli vedia o takýchto podzemných tuneloch. Je to klasická sabotáž," citovala Siumarovú agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2013