8. 5. 2014

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Len niekoľko týždňov pred 25. výročím násilného potlačenia prodemokratických protestov na pekinskom námestí Tchien-an-men bola "podľa trestného zákona" zatknutá renomovaná novinárka Kao Jü za to, že vyzradila štátne tajomstvo zahraničnej internetovej stránke, oznámila čínska štátna tlačová agentúra Sinchua. Jej správu zo stredajšieho večera sprostredkovala dnes americká agentúra AP.
Sedemdesiatročnú žurnalistku zatkli ešte 24. apríla v jej dome v Pekingu, kde úradné miesta získali aj dôkazový materiál na jej usvedčenie, píše Sinchua.
Kao Jü je známou kritičkou čínskej vlády a po udalostiach na Tchien-an-men z roku 1989 bola uväznená. Od 26. apríla je miesto jej momentálneho pobytu údajne neznáme, agentúrna správa však hovorí, že k trestným činom sa priznala.
V utorok ráno v snahe odradiť ďalších disidentov od pripomínania si blížiaceho sa výročia brutálneho vojenského zásahu na Tchien-an-men zatkli - takisto vo svete známeho - ľudskoprávneho aktivistu Pchu Č'-čchianga a niekoľko ďalších osôb.

Copyright © TASR 2013


ilmová spoločnosť Warner Bros pripravuje celovečerný animovaný film o rodine Flinstonovcov. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter. Na scenári vraj pracuje Chris Henchy, ktorý sa podieľal na tvorbe snímok ako Krajina stratených (2009) alebo Pr(e)dvolebné sľuby (2012). Výkonnými producentmi animáku budú Henchyho spolupracovníci Will Ferrell a Adam McKay. Na čele projektu, ktorý je zatiaľ v štádiu príprav, sú Andrew Fischel a Cate Adams. Na plátna kín by sa mal dostať v marci 2015.
Pôvodný animovaný seriál Flintstonovci o rodine žijúcej v dobe kamennej vysielali v rokoch 1960 - 1966. V roku 1994 uviedli do kín jeho hranú verziu, v ktorej sa predstavili napríklad John Goodman (Fred Flintstone), Elizabeth Perkins (Wilma Flintstone), Rick Moranis (Barney Rubble), Rosie O'Donnell (Betty Rubble), Halle Berry či Elizabeth Taylor. Pokračovanie s iným hereckým obsadením pod názvom Flintstonovci 2 uzrelo svetlo sveta v roku 2000.


©2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.