16. 8. 2014

Aliancia za rodinu informuje

Aliancia za rodinu informuje

Alianciu za rodinu veľmi mrzí postoj niektorých médií, ktoré sústavne prekrúcajú jej aktivity, vyjadrenia a postoje. „Napriek našim ponukám k vyváženiu verejnej diskusie dezinformujú verejnosť bez pokusu o objektívne informovanie. Vždy budeme hovoriť o dôstojnosti každého človeka a potrebe detí mať otca a mamu. V súvislosti s neustálymi útokmi a prekrúcaním faktov zvažujeme právne kroky, aby sme chránili slobodu prejavu, “ povedala Anna Verešová, hovorkyňa Aliancie za rodinu.
Denník Pravda o pol jednej zaslal Antonovi Chromíkovi, hovorcovi Aliancie za rodinu, email s otázkami, na ktoré mal odpovedať do tretej hodiny, teda mal na odpoveď celých dve a pol hodiny. Nezaznamenal žiaden zmeškaný hovor od redaktora, jeho číslo je verejné a je v každej tlačovej správe. Otázky boli nekonkrétne, žiadnu vedomosť o vyzývaní na podpis petície v budovách obecných úradov sme nemali. Preto sme v odpovedi zopakovali, že naši dobrovoľníci zbierali iba na verejných priestranstvách obcí. Žiadna z odpovedí nie je citovaná. Nevieme, či zásada dať priestor každej strane je ešte stále jedným z princípov žurnalistiky a etiky.
„Ukazuje sa, že referendum je skutočne potrebné pre ochranu slobody. Pýtame sa, čo príde po pokusoch umlčať nás, zosmiešniť, zastrašiť, hroziť nevyhlásením referenda, podávať na nás podnety na Generálnu prokuratúru SR. Budeme trestne stíhaní za náš názor, ako to v niektorých krajinách homolobby už dosiahla? Sme presvedčení, že aj starosta a zamestnanci obcí sú občanmi tohto štátu a majú právo podpísať petíciu za referendum o ochrane rodiny,“ uviedol na margo „kauzy“ petície v obciach Anton Chromík, hovorca Aliancie za rodinu.