12. 8. 2014

Zomrel J. J. Murphy

Zomrel J. J. Murphy

V piatok 8. augusta zomrel vo veku 86 rokov írsky herec J. J. Murphy, ktorého len nedávno obsadili do seriálu Hra o tróny (2011). Naposledy vydýchol vo svojom dome v Belfaste. Posledná rozlúčka s ním sa uskutoční v stredu v spomínanom meste, ktoré bolo zároveň aj jeho rodiskom.
Murphyho postava, člen Nočnej hliadky Ser Denys Mallister, sa mala objaviť v piatej sezóne televízneho projektu Hra o tróny. Herec stihol nakrútiť iba niekoľko scén a pred kameru sa mal opäť postaviť ešte v priebehu tohto leta. Zatiaľ nie je známe, či ho v úlohe Mallistera nahradí niekto iný alebo tvorcovia seriálu pristúpia k úprave scenára.
J. J. Murphy bol členom divadla The Lyric, ktoré vzniklo v roku 1951 v Belfaste. V roku 1980 na jeho doskách stvárnil Van Helsinga v produkcii The Death of Dracula. Okrem toho sa predstavil napríklad v trileri Cal (1984) alebo dráme Angelin popol (1999). Zahral si aj vo fantasy Dracula: Neznáma legenda, ktoré by sa malo do slovenských kín dostať 16. októbra.

©2014, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.