14. 2. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Spoločnosť Universal Pictures opäť rozbehla práce na reboote seriálu Battlestar Galactica (1978–1979). Dlho pripravovaného projektu sa ujali producenti Michael De Luca, Scott Stuber a Dylan Clark, pričom pre Universal majú obľúbený sci-fi titul preniesť na filmové plátna. Universal pritom plánuje nakrútiť celú filmovú sériu.
Seriál Battlestar Galactica vytvoril Glen A. Larson a rozpráva príbeh posádky vesmírnej lode Galactica, ktorá je na čele flotily prenasledovanej obávanými Cylonmi. V roku 2004 sa na televízne obrazovky dostalo nové spracovanie, ktoré vysielali štyri sezóny. Universal Pictures pritom uvažovalo aj o filmovom spracovaní príbehu, ktoré mal nakrútiť Bryan Singer. Ten však projekt opustil a práce následne nepokračovali. Spomínaní noví producenti v súčasnosti pre film hľadajú scenáristu.

Americký rapper a producent Dr. Dre nakrúca pre spoločnosť Apple seriál s názvom Vital Signs. Informáciu magazínu The Hollywood Reporter potvrdilo viacero zdrojov z okolia projektu. Päťdesiatročný rodák z Comptonu v Kalifornii sa okrem účinkovania v titule zhostil aj úlohy jedného z výkonných producentov.
Seriál má byť podľa informácií magazínu drsným sčasti autobiografickým počinom, pričom každá zo šiestich epizód sa bude sústrediť na určitú emóciu a na to, ako sa s ňou vyrovnáva postava v podaní Dr. Dre. Ako tiež uviedli nemenované zdroje, herecké obsadenie dopĺňajú Sam Rockwell a Mo McCrae. Autorom scenára je Robert Munic, réžiu má na starosti Paul Hunter.
Titul je prvým počinom spoločnosti Apple v oblasti seriálovej tvorby. Firma sa tak inšpirovala krokmi služieb ako napríklad Netflix, ktorá ponúka vlastné seriály už niekoľko rokov. Dátum, kedy Apple utajovanú novinku ponúkne, nie je známe. Rovnako nie je známy ani spôsob, akým spoločnosť seriál zverejní.
Dr. Dre, vlastným menom Andre Romelle Young, začal hudobnú kariéru v skupine World Class Wreckin' Cru. Známym sa stal však až ako člen formácie N.W.A, s ktorou vydal albumy Straight Outta Compton (1988) a Niggaz4Life (1991). Jeho prvá sólovka s názvom The Chronic vyšla v decembri 1992, po nej v roku 1999 nasledovala nahrávka s názvom 2001. O dva roky neskôr začal pracovať na albume Detox, ktorý však nakoniec nevydal, pretože podľa jeho slov nebol dostatočné dobrý. Napokon vlani vydal nahrávku Compton. Dr. Dre, ktorý patrí medzi najbohatších ľudí hudobného priemyslu, je tiež príležitostným hercom, objavil sa napríklad v snímkach Vabank (1996), Bieli chlapci (1999), The Wash (2001) či Training Day (2001). Produkoval tiež snímku Straight Outta Compton (2015).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Sobotňajšiu televíznu debatu republikánskych uchádzačov o prezidentskú kandidatúru sprevádzala ostrá výmena názorov, nedisciplinovanosť a chaos. Kandidáti sa okrikovali a navzájom prerušovali, uviedla spravodajská stanica BBC.
Debaty v meste Greenville v štáte Južná Karolína sa zúčastnilo už len šesť uchádzačov o prezidentskú nomináciu Republikánskej strany pre voľby v roku 2016. Pôvodne sa o ňu uchádzalo až 17 kandidátov, z ktorých väčšina však už medzičasom vypadla z hry.
Pozvánku na debatu v Greenville dostali podnikateľ Donald Trump, texaský senátor Ted Cruz, floridský senátor Marco Rubio, bývalý guvernér Floridy Jeb Bush, neurochirurg Ben Carson a guvernér Ohia John Kasich.
Debata sa symbolicky začala minútou ticha za zosnulého sudcu Najvyššieho súdu USA Antonina Scaliu. Kandidáti potom riešili politicky mimoriadne citlivú otázku, či by mal jeho nástupcu navrhnúť ešte súčasný demokratický prezident USA Barack Obama, alebo či až jeho nástupca v Bielom dome.
Potom nasledovala ostrejšia debata. Donald Trump a Jeb Bush si vymieňali názory ohľadne vojny v Iraku. "Nikdy sme nemali ísť do Iraku... Klamali. Tvrdili, že sú tam zbrane hromadného ničenia. Nič také tam nebolo a oni vedeli, že tam nič nie je," tvrdil Trump.
S Jebom Bushom si vymieňal aj názory ohľadne zodpovednosti niekdajšieho prezidenta Georga Busha za útoky z 11. septembra 2001 v USA, čo BBC označila za dosť šokujúcu tému republikánskej debaty.
Podľa agentúry DPA Trump dokonca povedal, že by bolo lepšie, keby namiesto Jeba Busha kandidovala jeho 90-ročná matka Barbara Bushová.
Ted Cruz na adresu Trumpa povedal, že nie je skutočným konzervatívcom. Trump reagoval takto: "Ste najväčší klamár. Pravdepodobne ste horší ako Jeb Bush."

Copyright © TASR 2016