16. 2. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Pre Daniela Craiga mohol byť ostatný film o dobrodružstvách agenta 007 Jej Veličenstva Jamesa Bonda (Spectre) posledným, v ktorom stvárnil túto populárnu postavu.
Zatiaľ to síce žiadne oficiálne zdroje nepotvrdili, ale dobre informované médiá vrátane Variety dnes priniesli správu, že Daniel Craig bude v budúcnosti účinkovať v seriáli Purity podľa rovnomenného románu Jonathana Franzena. Predpokladá sa, že seriál bude mať viacero sérií vždy s 20 časťami.
Britský bulvárny denník The Sun dal dokonca priamu súvislosť medzi obe informácie v tom zmysle, že Craig opustí Jamesa Bonda kvôli projektu Purity, pričom sa odvolal na nešpecifikované zdroje.
Iné britské periodikum The Indenpendent však informovalo, že účasť na jednom z oboch projektov nevylučuje nevyhnutne pôsobenie v druhom.
Daniel Craig sa ešte v októbri 2015 v rozhovore pre magazín Time Out vyjadril, že by si radšej prerezal žily, ako by ešte raz stvárnil Jamesa Bonda. Súčasne štipľavým slovníkom naznačil, že mu je srdečne jedno, kto sa stane jeho nástupcom v tejto úlohe.
Podľa The Sun patria medzi adeptov Damian Lewis známy zo série Homeland, Tom Hardy známy z filmov Návrat Temného rytiera, ale aj Mad Max: Zbesilá cesta alebo Legendy zločinu, Henry Cavill, Michael Fassbender známy z filmov Steve Jobs alebo série produkcií X-men či Idris Elba, ktorý by sa stal vôbec prvým čiernym Bondom.

Americká herečka Anne Dudek sa predstaví v pilotnom filme seriálu Corporate. Okrem 40-ročnej rodáčky z Bostonu v Massachusetts sa v projekte, ktorého dej sa bude zameriavať na zamestnancov veľkej svetovej korporácie, objavia aj Adam Lustick, Lance Reddick, Matt Ingebretson a Jake Weisman. Poslední dvaja menovaní sa podieľali aj na scenári, s ktorým im pomohol Pat Bishop. Ten bude takisto režírovať pilotný film.
Anne Dudek si zahrala v snímkach ako Ľudská škvrna (2003), Niekto to rád blond (2004), 10 položiek a menej (2006) alebo Najkrajší vianočný darček (2013). V rokoch 2007 až 2012 účinkovala v seriáli Dr. House (2004 - 2012), v období 2010 až 2012 v kriminálnom projekte Agentka bez minulosti (2010 - 2014), či v rokoch 2007 - 2014 v seriáli Mad Men (2007 - 2015), vďaka ktorému ju spolu s kolegami a kolegyňami nominovali na Screen Actors Guild Award.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.