24. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Barbadoská speváčka Rihanna si zahrá v piatej sezóne seriálu Batesov motel (2013). Dvadsaťosemročná interpretka sa v sérii, ktorej príbeh sa odohráva pred udalosťami z filmu Psycho (1960), predstaví v úlohe Marion Crane. Tú v spomínanej legendárnej snímke Alfreda Hitchcocka stvárnila Janet Leigh.
Účasť speváčky na projekte oznámili tvorcovia na festivale Comic-Con v San Diegu. “Chceli sme túto ikonickú rolu dať súčasnej hviezde a zobraziť ju novým významným a vzrušujúcim spôsobom. Počuli sme tiež, že Rihanna je fanúšik našej šou a my sme boli jej veľkí fanúšikovia, čiže to bol perfektný stret kreativity a osudu,” uviedli vo vyhlásení výkonní producenti titulu Carlton Cuse a Kerry Ehrin. Piata sezóna seriálu, ktorá bude zároveň posledná, sa dostane na americké televízne obrazovky v roku 2017.
Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa ako 16-ročná presťahovala z rodného Barbadosu do USA. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími siedmimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až s albumom Unapologetic (2012). Tento úspech sa jej podarilo zopakovať aj s novinkou Anti (2016). K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella (feat. Jay Z), Don't Stop The Music, Take A Bow, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What's My Name? (feat. Drake), S&M, Where Have You Been, Diamonds, Stay (feat. Mikky Ekko) a We Found Love (feat. Calvin Harris). Je držiteľkou ôsmich cien Grammy, deviatich American Music Awards vrátane Icon Award, dvoch BRIT Awards a desiatok ďalších ocenení. Ako herečka sa predstavila napríklad v snímkach Bojová loď (2012), To je koniec! (2013) a Annie (2014).

Bieloruského novinára Pavla Šeremeta, ktorý zahynul v stredu v Kyjeve pri výbuchu nálože umiestnenej pod jeho autom, pochovali dnes v jeho rodnom meste Minsk v Bielorusku.
Stovky ľudí sa zúčastnili na jeho pohrebnej omši v kostole v Minsku iba deň nato, ako sa s ním v Kyjeve rozlúčili stovky ďalších, vrátane ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
"Šeremet sa zapíše do dejín ako jasný príklad novej žurnalistiky, ktorej sa vodcovia Ruska, Bieloruska a Ukrajiny boja," povedala predsedníčka Združenia bieloruských novinárov Žanna Litvinová.
Na pohrebe bol aj Mustafa Najem, poslanec ukrajinského parlamentu a novinár, ktorého výzvy koncom roka 2013 odštartovali rozsiahle protestné akcie a vo februári 2014 vyústili v útek promoskovského prezidenta z Ukrajiny.
Výbuch, ktorý zabil Šeremeta, "bol namierený proti krajine, akú chceme vybudovať - otvorenú, slobodnú, dôveryhodnú a usmievajúcu sa," vyhlásil Najem.
Smútoční hostia pred kostolom v Minsku začali rytmicky tlieskať na počesť zosnulého, keď z kostola vynášali jeho rakvu.
Šeremet, ktorý bol v minulosti väznený v Bielorusku, kde sú nezávislé médiá pod sústavným nátlakom autoritárskej vlády, sa pred dvoma rokmi presťahoval na Ukrajinu po niekoľkoročnom pobyte v Rusku.
Pracoval pre spravodajský portál Ukrajinska Pravda, známy investigatívnou žurnalistkou a súčasne zostal editorom spravodajských webov v Bielorusku.
V súvislosti s výbuchom improvizovaného výbušného zariadenia pod jeho autom a jeho smrťou zatiaľ nikoho nezatkli.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.