29. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

 Americký herec John Malkovich sa predstaví v seriáli Humboldt. Scenár napísal Michael A. Lerner, ktorý sa podieľal napríklad na životopisnej dráme Love & Mercy (2014) o frontmanovi kapely The Beach Boys Brianovi Wilsonovi. Pri tvorbe očakávanej novinky vychádzal z knihy Humboldt: Life on America’s Marijuana Frontier (2013) od Emily Brady. Autorka strávila približne rok v komunite, ktorá sa takmer 40 rokov živí pestovaním a predajom marihuany na severe Kalifornie a ponúka tak detailný pohľad na spoločenstvo, a tiež na vplyv legalizácie marihuany na fungovanie skupiny.
Šesťdesiatdvaročný Malkovich sa v seriáli predstaví ako vodca komunity, pričom na projekte sa podieľa aj ako jeden z výkonných producentov. Réžiu má na starosti Carl Franklin. 
John Gavin Malkovich si dosiaľ vyslúžil dve nominácie na Oscara, prvú v roku 1985 za vedľajšiu úlohu v dráme Miesta v srdci (1984) a druhú v roku 1994 za vedľajšiu úlohu v kriminálnej dráme V dráhe strely (1993). Zahral si tiež vo filmoch Nebezpečné známosti (1988), Objekt krásy (1991), O myšiach a ľuďoch (1992), Portrét dámy (1996), Netvor (1996), Con Air (1997), Muž so železnou maskou (1998), V koži Johna Malkovicha (1999), V tieni upíra (2000), Libertin (2004), Po prečítaní spáľte (2008), RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční (2010), Transformers 3 (2011), Red 2 (2013) alebo Zoolander No. 2 (2016). Ako režisér sa podieľal na snímke The Dancer Upstairs (2002) a krátkom filme Hideous Man (2002). 


©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané. 

Nemecké bezpečnostné zložky zaistili pri stredajšej razii proti stúpencom salafizmu v dolnosaskom Hildesheime počítače, mobilné telefóny, harddisky a iné nosiče údajov, vzduchové a poplašné zbrane, ako aj 25.000 eur v hotovosti.
      Polícia teraz zaistené veci preskúma a vyhodnotí.
      Ako však vysvitlo až deň po razii v priestoroch Nemeckojazyčného islamského spolku (DIK) a po domových prehliadkach u ôsmich členov jeho predstavenstva, bezpečnostné zložky realizovali mesiace pripravovanú operáciu napokon narýchlo, pretože periodikum Neue Presse vydávané v Hannoveri prinieslo spravodajský materiál o tejto pripravovanej policajnej akcii a dokonca vo veci kontaktovalo predstaviteľov DIK.
      Krajinský minister vnútra Boris Pistorius dnes v tejto súvislosti netajil pobúrenie a avizoval trestné oznámenie na neznámeho páchateľa požadujúc trestnoprávne dôsledky.
      Zatiaľ nevedno, ako sa spomínané noviny dostali k informáciám o pripravovanej razii, o ktorej povolenie požiadala polícia správny súd v pondelok, aby sa inkriminovaný článok v periodiku objavil už o necelých 48 hodín neskôr.
      Na úspešnú prácu exekutívy je, ako zdôraznil Pistorius, potrebné, aby mohla pracovať nerušene. Takéto "podpásovky" jej priveľmi nepomôžu, vyplynulo z ministrových slov. Súčasne zaznelo, že mohlo dôjsť aj k ohrozeniu samotných nasadených príslušníkov, pretože členovia spolku boli telefonátom z redakcie periodika varovaní. Zatiaľ však minister nevedel a ani nechcel prezradiť, do akej miery to ovplyvnilo úspešnosť razie, osobitne s ohľadom na očakávaný pokus o postavenie predmetného spolku mimo zákon.
      Informácie priniesol Severonemecký rozhlas (NDR).
      Práve hildesheimský spolok je v Nemecku považovaný za miesto kontaktov radikálov zo salafistickej scény, ktoré je už dlhší čas v hľadáčiku dolnosaských bezpečnostných zložiek.
      Podľa ministrových slov nemienia tolerovať ignorovanie platných predpisov salafistami, dokonca ich spochybňovanie ústavného poriadku a presviedčanie mladých ľudí, aby sa pripojili k Islamskému štátu (IS). Proti tomu mienia bojovať s využitím všetkých prostriedkov právneho štátu.
      Viacero návštevníkov tamojšej mešity odcestovalo v minulosti preukázateľne do Sýrie, respektíve Iraku, aby sa tam pripojili k džihádistom z IS, uviedol ešte v stredu krajinský rezort vnútra.

 Copyright © TASR 2016