1. 8. 2016

A je to tu! Dnes odštartoval tretí ročník charitatívnej tour Nadácie TA3 Káčer na bicykli.

A je to tu! 
Dnes odštartoval tretí ročník charitatívnej tour Nadácie TA3 Káčer na bicykli.


Veselý, odhodlaný, natrénovaný. Správca Nadácie TA3 Peter Káčer prejde na svojom špeciálnom bicykli za 7 dní 7 etáp - z Vysokých Tatier naprieč východným Slovenskom a späť do Vysokých Tatier. Pomôže tak ľuďom s ťažkým životným osudom a ľuďom, ktorí si sami pomôcť nedokážu. Zároveň upozorní na potrebnú finančnú SMS zbierku, ktorá je s akciou spojená.
Dnes, v pondelok, ho čaká prvá etapa - zo Štrbského Plesa do Starej Ľubovne.
Peter Káčer sa narodil s diagnózou DMO. Napriek tomu trénuje niekoľko hodín denne, aby mohol prežiť svoj život plnohodnotne, tak, ako sa to najviac len dá.
Na jeho cykloceste ho sprevádzajú a spolu s ním bicyklujú Lukáš Grešš, manažér redakcie TA3 a Peter Škoda, fyzioterapeut. Počas siedmych dní prejdú 7 "kopcovitých" etáp a každú etapu bicyklujú za jeden konkrétny príbeh, za človeka alebo ľudí, s ktorými sa život nemaznal a ktorých osud nie je Petrovi a Nadácii TA3 ľahostajný.
Po úspešných akciách Káčer na bicykli 2014 a Káčer na bicykli 2015, kedy Peter prešiel naprieč Slovenskom na trase Bratislava - Košice (2014) a Bratislava - Vysoké Tatry (TA3 - Tatry, 2015) prejde už tento týždeň trasu Vysoké Tatry - cez Východné Slovensko, naspäť do Vysokých Tatier - na Štrbské Pleso.
Pripojiť sa môžete aj Vy.
Nedeľňajšia, siedma etapa, je verejná. Povedie z Popradu na Štrbské Pleso a na bicykli sa k Petrovi môže pripojiť každý, kto má dušu na správnom mieste.
Počas finálneho dňa, v nedeľu 7. augusta, bude pre fanúšikov, účastníkov akcie i návštevníkov Vysokých Tatier pripravený sprievodný program plný dobrej hudby a veselej nálady.
V programe vystúpi napr. Adam Ďurica, Robo Opatovský, Kristína, Tublatanka, Peter Cmorík, Marián Greksa, umelecký súbor Štrbeň a mnoho ďalších známych osobností i ľudí z kultúrneho a spoločenského života.
Úsilie Petra Káčera, ako aj dobrý zámer celej akcie, môžete podporiť už v tejto chvíli aj bez bicykla a to zaslaním prázdnej SMS na číslo 832. Cena jednej SMS je 1 euro a mobilní operátori Orange, Telekom a O2 poskytujú službu bez nároku na odmenu. Celú sumu poukážu na účely Nadácie TA3.
Peter Káčer vyštartoval zo Štrbského Plesa smerom K Starej Ľubovni o 09.25 h.
Viac informácií o akcii Káčer na bicykli, o zbierke, ako aj o ľuďoch, pre ktorých je určená, nájdete na stránke kacernabicykli.ta3.com alebo priamo vo vysielaní televízie TA3.