2. 8. 2016

Zomrel Eric Bergren

Zomrel Eric Bergren

Vo veku 62 rokov zomrel americký scenárista Eric Bergren, ktorý sa podieľal na úspešnej životopisnej dráme Sloní muž (1980) Davida Lyncha. Informovala o tom Asociácia amerických scenáristov, podľa ktorej rodák z kalifornskej Pasadeny naposledy vydýchol 14. júla vo svojom rodnom meste. Ako uviedli, podľahol komplikáciám spôsobeným rakovinou pečene. Zanechal po sebe manželku Lee Garlinghton a dcéry Erin Condit-Bergren a Elysse Condit.
Eric Bergren napísal scenár Slonieho muža spolu s Christopherom De Voreom a Davidom Lynchom, ktorý sa zároveň postaral o réžiu. Trojica si vďaka snímke s Anthonym Hopkinsom a Johnom Hurtom v hlavných úlohách vyslúžila nominácie na Oscara, Zlatý glóbus i filmovú cenu BAFTA. Bergren sa okrem toho zaslúžil o vznik scenárov životopisnej snímky Frances (1982) a mysterióznej drámy Temný vietor (1991). Na konte má tiež spoluprácu na televíznom filme Básnik (1998).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.