3. 12. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Tvorcovia seriálu Zákon gangu (2008 - 2014) pripravujú spinoff tohto projektu. Televízia FX, ktorá obľúbenú krimidrámu o motorkárskom gangu vysielala, si u nich objednala pilotnú časť seriálu, ktorý ponesie názov Mayans MC. Na novinke pracujú Kurt Sutter a Elgin James, ktorí spolu napísali scenár epizódy a sú aj výkonnými producentmi projektu. Nakrúcanie pilotu sa pod režisérskou taktovkou spomínaného Suttera začne v marci, pričom výrobu zabezpečia Fox 21 Television Studios a FX Productions.
Mayans MC sa bude odohrávať v čase po udalostiach zo záveru Zákonu gangu. Hlavnou postavou bude EZ Reyes zo skupiny motorkárov Mayan MC žijúcej na kalifornsko-mexickej hranici, ktorý bude bojovať so svojou túžbou postaviť sa miestnemu kartelu a potrebou po rešpekte od žien, ktoré miluje. Ďalšie detaily o novinke zatiaľ nie sú známe, ale podľa informácií magazínu Hollywood Reporter by sa mal projekt zamerať na latinskoamerickú komunitu a na rozdiel od spomínaného Zákonu gangu by sa nemal odohrávať v severnej Kalifornii.
Príbeh Zákonu gangu sleduje motorkársky klub, ktorý sa venuje nezákonnej činnosti vo fiktívnom kalifornskom meste Charming. Zahrali si v ňom Charlie Hunnam, Katey Sagal, Tommy Flanagan, Kim Coates, Mark Boone Junior či Maggie Siff. Pre televíziu FX to bol jeden z projektov s najlepším ratingom v ich histórii.

Americký dramatický seriál Masters of Sex (2013 - 2016) nebude pokračovať piatou sezónou. Správu o jeho ukončení potvrdili v stredu zástupcovia televízie Showtime, ktorá projekt o sexuológoch Williamovi Mastersovi a Virginii Johnson vysielala. "Masters of Sex bol úžasne napísaný a zahraný prieskum o meniacich sa amerických sexuálnych zvykoch. Sme neuveriteľne pyšní, že sme sa mohli podeliť o príbeh Mastersa a Johnson v štyroch kritikou uznávaných sériách. Tie budú dostupné na našich platformách, kde si ich po nasledujúce roky budú môcť nájsť noví diváci," uviedli v stanovisku.
Za seriálom, ktorého príbeh sa odohrával v 50. až 70. rokoch minulého storočia, stojí americká scenáristka a producentka Michelle Ashford. Projekt je adaptáciou knihy Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love (2009) od Thomasa Maiera, pričom hlavné postavy stvárnili Michael Sheen a Lizzy Caplan. Okrem nich si v ňom zahrali napríklad aj Caitlin Fitzgerald, Annaleigh Ashford, Kevin Christy, Beau Bridges či Allison Janney, ktorá si za účinkovanie v projekte v roku 2014 odniesla cenu Primetime Emmy. Séria si pritom vyslúžila celkovo 11 nominácií na Primetime Emmy a tiež dve na Zlaté glóbusy.

Francúzsky satirický týždenník Charlie Hebdo, ktorého parížska redakcia sa vlani v januári stala terčom krvavých útokov, vyšiel dnes po prvýkrát v nemčine.
Časopis si zvolil tento a nie iný jazyk preto, že práve v Nemecku sa mu dostalo po útokoch islamistov, ktoré si vyžiadali životy 12 ľudí, obzvlášť vrelé prijatie, uviedla podľa agentúry DPA šéfredaktorka jeho nemeckej verzie.
"Po útokoch prejavilo najväčšiu solidaritu práve Nemecko. Zrejme k tomu prispelo úzke vzťahy Francúzska a Nemecka; Nemci vnímali, že k útokom došlo blízko ich vlasti," povedala ďalej šéfredaktorka, ktorá sa z bezpečnostných dôvodov rozhodla vystupovať pod pseudonymom Minka Schneiderová.
Na obálke prvého čísla nemeckej verzie týždenníka je karikatúra kancelárky Angely Merkelovej natiahnutej na zdvíhacej plošine, aká sa používa v autoservise. "VW (Volkswagen) stojí za Merkelovou," píše sa v titulku vedľa obrázka a mechanik, nakreslený pod plošinou dodáva: "nový výfuk, ktorý vydrží ďalšie štyri roky."
Titulná strana tak odkazuje na Merkelovej nedávne oznámenie, že sa bude v budúcoročných parlamentných voľbách uchádzať o ďalšie funkčné obdobie a tiež na škandál automobilovej spoločnosti Volkswagen ohľadne manipulácie s emisiami.
Nemecká 16-stranová verzia časopisu je od dnešného dňa dostupná na celom území Nemecka za cenu štyri eurá. Jej obsahom sú a budú najmä preklady materiálov zverejnených už vo francúzskej verzii, miesto si tam však nájdu aj exkluzívne príspevky. Prvé číslo časopisu vyšlo v náklade 200.000 kusov.
Schneiderová zdôraznila, že týždenník si chce zachovať zreteľného ducha francúzskej verzie a bude tak skôr Charliem Hebdo v Nemecku než nemeckým Charlie Hebdo. "Témy, ktorými sa (časopis) zaoberá sú do značnej miery univerzálne. Svet sa stal globálnejším. Veci ako brexit či Trump sa nedotýkajú len Francúzska. Je však vzrušujúce vidieť, ako ich interpretujú práve Francúzi," dodala.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.Skupina 14 europoslancov zo Slovenskej a Českej republiky odsúdila slová hovorcu Európskej komisie (EK) Margaritisa Schinasa a apeluje na predsedu EK Jeana-Clauda Junckera, aby sa od nich dištancoval. Schinas podráždene zareagoval na otázku českého redaktora, ktorá sa týkala zosnulého kubánskeho vodcu Fidela Castra.
Všetko sa začalo v pondelok, keď sa redaktor Českej televízie Bohumil Dostál spýtal hovorcu EK, prečo Juncker v kondolencii zosnulého Castra označil za "hrdinu pre mnohých".
Hovorca komisie po slede otázok redaktorovi, ktorý poukazoval na to, že Castro podporil napríklad inváziu vojsk Varšavskej zmluvy (VZ) do Československa v roku 1968, povedal, že prezentuje len svoj osobný pohľad na historické dianie.
"Udalosti Pražskej jari a následné akcie Sovietskeho zväzu nie sú v našich štátoch úzkym pohľadom na realitu, ako to opísal váš hovorca. Pre občanov Československa, ktorí ešte museli vydržať niekoľko rokov diktatúry, to znamenalo oveľa viac. Občania dnešnej Českej a Slovenskej republiky stále majú jazvy brutálneho a totalitného režimu a tieto udalosti pre nich znamenali oveľa viac," uviedli v spoločnom vyhlásení českí a slovenskí europoslanci.
Skupina europoslancov v otvorenom liste adresovanom Junckerovi vyhlásila, že Pražská jar bola jedným zo zlomových bodov európskej histórie 20. storočia. Odsúdili následnú inváziu vojsk VZ do Československa. Pripomenuli, že Castro vtedy podporoval politiku Moskvy, kvôli ktorej čelili občania Československa politickému prenasledovaniu.
V otvorenom liste, ktorý na svojej stránke zverejnil spravodajský portál ČT24, vyzvali Junckera, aby sa od slov svojho hovorcu, buď ústne alebo písomne dištancoval.
List podpísali štyria slovenskí europoslanci: Ivan Štefanec, Branislav Škripek, Boris Zala a Richard Sulík.

Copyright © TASR 2016