15. 1. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Indická herečka, speváčka a Miss World 2000 Priyanka Chopra sa vo štvrtok zranila počas nakrúcania amerického seriálu Quantico (2015). Ako pre portál TMZ uviedol nemenovaný zdroj, 34-ročná rodáčka z Džamšédpuru sa pošmykla a udrela si hlavu, pričom utrpela otras mozgu. Následne ju previezli do nemocnice, odkiaľ ju po ošetrení prepustili domov. „Môžeme potvrdiť, že počas nakrúcania Quantica v New Yorku došlo k menšej nehode. Priyanku vyšetril lekár a momentálne sa zotavuje doma," vyhlásili pre magazín Us Weekly predstavitelia televízie ABC. Herečkin hovorca následne informoval, že Chopra by sa mala po víkende vrátiť do práce.
Priyanka Chopra sa stala celosvetovo známou po zisku titulu Miss World 2000. V súčasnosti patrí k najlepšie plateným a najpopulárnejším herečkám indického filmového priemyslu. Predstavila sa v desiatkach bollywoodskych filmov, ako napríklad Don (2006), Fashion (2008), Kaminey (2009), Barfi! (2012) či Mary Kom (2014). Od roku 2015 účinkuje v spomínanom seriáli Quantico, v ktorom stvárňuje agentku FBI Alex Parrish. Tento rok sa predstaví v snímke Pobrežná hliadka inšpirovanom rovnomenným seriálom. Ako speváčka má na konte single In My City (feat. Will.i.am), Exotic (feat. Pitbull) a I Can't Make You Love Me.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová pokladá komplexný nástup digitalizácie v spoločnosti za veľkú výzvu pre nemeckú politiku a hospodárstvo. "Ekonomická situácia krajiny je síce výborná, ale Nemecko sa musí v mnohých oblastiach ponáhľať so zmenami," uviedla vo svojom dnešnom videopríspevku na internete. To sa týka predovšetkým digitalizácie.
Spolková vláda podporuje predovšetkým digitalizáciu stredne veľkých firiem a chce dosiahnuť, aby sa urýchlene budovala pre ňu infraštruktúra. Má priebežný cieľ, aby sa v roku 2018 ponúkol každej domácnosti prístup na internet s prenosovou rýchlosťou 50 megabitov za sekundu.
Spolková vláda použije aj verejné prostriedky, aby sa rozšíril telekomunikačný štandard 5G. Bude podporovať aj start-up oblasť, ktorá sa v minulých rokoch veľmi úspešne rozvíjala. „Tu má spolková vláda podporný nástroj daňové opatrenia a úvery,“ uviedla Merkelová.

Telekom Austria Group uzavrela partnerstvo s americkým mediálnym koncernom Turner. Bude šíriť vysielanie jeho televízneho kanálu Cartoon Network v strednej, východnej a v južnej Európe.
Franz Bader, vedúci predaja Telekomu Austria, očakáva, že partnerstvo prispeje k lepšiemu využívaniu jeho infraštruktúry.

Copyright © TASR 2017