18. 1. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Dosluhujúci prezident Spojených štátov Barack Obama sa v utorok neočakávane objavil na záverečnom tlačovom brífingu v Bielom dome, kde vyzdvihol kvality svojho hovorcu Josha Earnesta. Obama vychválil najmä Earnestovu "múdrosť a zrelosť" a dodal, že jednou z jeho najlepších vlastností je čestnosť.
Earnesta ďalej opísal ako neoblomného muža, ktorý nie vždy robil to, čo by si priali iní. Do maximálnej možnej miery sa však podľa prezidenta snažil zdieľať víziu a politiku vlády. Obama podotkol, že Earnesta pozná už takmer desať rokov, a to od vtedy, ako sa pridal k jeho tímu v štáte Iowa počas kampane pred voľbami v roku 2008.
Earnest mal v utorok v Bielom dome svoj posledný tlačový brífing a návšteva Obamu ho zjavne prekvapila. Začudovaní boli aj zúčastnení novinári, na ktorých kvality zase poukázal samotný hovorca. Earnest povedal, že žurnalisti zastávali významnú rolu a dopomohli k tomu, aby bol Obama lepším prezidentom aj štátnikom.
Záverečnú tlačovú konferenciu v prezidentskom úrade bude mať Obama dnes. Novozvolený prezident Donald Trump sa svojej funkcie ujme v piatok zložením prísahy na slávnostnej inaugurácii.

Copyright © TASR 2017