5. 2. 2017

ANNIE AWARDS

ANNIE AWARDS

Animovaný film Zootropolis (2016) získal šesť cien Annie. Už 44. ročník udeľovania cien Medzinárodnej asociácie animovaných filmov (ASIFA-Hollywood) sa konal v sobotu v priestoroch Kalifornskej univerzity v Los Angeles.
Snímka Zootropolis zvíťazila v najprestížnejšej kategórii Najlepší animovaný film a okrem toho získala trofeje aj za réžiu (Byron Howard, Rich Moore), scenár (Phil Johnston, Jared Bush), dizajn postáv (Cory Loftis) a storyboarding (Dean Wellins). Herec Jason Bateman, ktorý v snímke Zootropolis nahovoril lišiaka Nicka, dostal cenu za dabing vo filme, pričom v rovnakej kategórii uspela aj Auli’i Cravalho vďaka snímke Vaiana - Legenda o oceáne (2016). Tú ocenili aj za animované efekty (Marlon West, Erin Ramos, Blair Pierpont, Ian J. Coony, John Kosnik).
Snímka Kubo a kúzelný meč (2016) dostala ceny za produkčný dizajn (Nelson Lowry, Trevor Dalmer, August Hall, Ean McNamara), animáciu postáv v animovanom filme (Jan Maas) a strih (Christopher Murrie). Snímka Kniha džungle (2016) uspela v kategórii Animácia postáv v hranom filme (Andrew R. Jones, Peta Bayley, Gabriele Zucchelli, Benjamin Jones). Hans Zimmer, Richard Harvey a Camille si pripísali na konto trofej za hudbu filmu Malý princ (2015). Georg Kaltenbrunner, Michael Marcuzzi, Thomas Bevan, Andrew Graham a Jihyun Yoon dostali Annie Award za animované efekty vo filme Doctor Strange (2016). Za najlepší nezávislý animovaný film vyhlásili titul Červená korytnačka (2016).
Seriál Mickey Mouse (2013) dostal cenu za strih (Illya Owens), seriál Trollhunters (2016) uspel v kategóriách Animácia postáv v animovanom televíznom seriáli (Mike Chaffe), Dizajn postáv v animovanom televíznom seriáli (Victor Maldonado, Alfredo Torres, Jules Rigolle) a Storyboarding v animovanom televíznom seriáli (Hyunjoo Song).
Počas galavečera udelili aj ocenenie za celoživotný prínos v oblasti animácie, takzvanú Winsor McCay Award, ktorú získajú Dale Baer, Caroline Leaf a Mamoru Oshii. June Foray Award udelili Billovi a Sue Kroyerovcom za charitatívny vplyv na umenie a priemysel animácie. Špeciálnu cenu získala snímka Life, Animated (2016).

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.