10. 2. 2017

RTVS obhájila titul Najzamestnávateľ

RTVS obhájila titul
Najzamestnávateľ

RTVS sa stala najzamestnávateľom roka 2016 v kategórii médií na Slovensku. Rozhlas a televízia tak obhájila minuloročné prvenstvo aj v piatom ročníku prestížnej ankety najzamestnávateľ 2016, ktorú každoročne organizuje spoločnosť Profesia.


V roku 2016 sa hlasovania zúčastnilo viac než 17-tisíc respondentov, ktorí si vyberali najatraktívnejšieho zamestnávateľa spomedzi 133 spoločností. Cieľom ankety bolo priniesť reálny pohľad ľudí na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž.

RTVS potvrdila, že je jedným z najväčších a najzaujímavejších zamestnávateľov na Slovensku v oblasti audiovizuálneho prostredia. Kandidáti vidia v RTVS zaujímavé, tvorivé prostredie, stabilitu spoločnosti, silnú značku a úspechy RTVS.

Zmeny a úspechy manažmentu generálneho riaditeľa Václava Miku umožnili nájsť svoje zamestnanie viac 450 novým zamestnancom, čo predstavuje viac ako jednu tretinu všetkých zamestnancov.

Výrazne sa rozšírila spolupráca so školami v oblasti odborných praxí, stáží, hľadania mladých talentov a odborného vzdelávania.

RTVS zaviedla štandardný výberový proces, vrámci ktorého je možnosť prihlásiť do výberového konania na otvorenú pozíciu.

S kandidátmi a záujemcami o pracovné miesta RTVS komunikuje prostredníctvom všetkých dostupných kanálov, vrátane komunikácie na sociálnych sieťach Facebook a LinkedIn.
RTVS si mimoriadne váži toto ocenenie a všetkým, ktorí dali v ankete hlas RTVS ďakuje. Ocenenie je dôkazom, že zvolená cesta je správna a zároveň záväzkom pre budúce obdobie.