6. 2. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Prisťahovalci sú fajn, ženy sú rovnocenné mužom a na životnom prostredí záleží. Aj tieto posolstvá odzneli včera večer miestneho času počas finále ligy amerického futbalu.
Finále známe ako Super Bowl je už desaťročia nielen sviatkom futbalovým, keďže americký futbal je v USA najobľúbenejším športom, ale aj sviatkom reklamy. Firmy využívajú toto obľúbené a vysoko sledované podujatie na svoju propagáciu.
A hoci za vysielací čas 30-sekundových reklamných šotov platia až päť miliónov dolárov a ďalšie milióny za výrobu spotu, často sa vzdajú priamej propagácie svojich produktov v prospech propagácie nejakej myšlienky či politiky. Tento rok veľmi nápadne kritizujú prezidenta Donalda Trumpa a jeho politiku.
"Nevyzeráš, ako by si bol odtiaľto," odznelo na začiatku reklamného spotu najväčšieho výrobcu piva v USA. Nasledujú zábery na útrapy, ktoré musel prekonať mladý nemecký prisťahovalec Adolphus Bush, ktorý si prišiel do Spojených štátov splniť sen – vyrábať pivo.
V časoch, keď prišiel, neboli Američania voči prisťahovalcom práve najpriateľskejší. Novoprišelcov sa báli a nedôverovali im. "Choď späť domov," kričia v reklame na Busha ľudia na uliciach. Mladý imigrant sa však nevzdal a dnes majú vďaka nemu Američania svoje najobľúbenejšie pivo.
Reklama pôsobí veľmi silno a emocionálne v časoch, keď sa prezident Donald Trump postavil proti prisťahovalcom a mnohí Američania po celej krajine proti tomu protestujú.
Donald Trump tiež nie je zástancom environmentálnej politiky. Ázijský výrobca áut si pre Super Bowl pripravil reklamu propagujúcu práve ochranu životného prostredia. Reklama je veľmi vtipná, no zároveň nesie silné posolstvo.
Do svedomia a sŕdc vstupuje aj reklama európskeho producenta áut, ktorý venoval celý svoj šot obrane práv žien. Donald Trump zatiaľ veľa rešpektu voči ženám neukázal a hneď po jeho inaugurácii sa vo Washingtone konala obrovská demonštrácia za práva žien.
"Tak ako televízne šou, reklamy hýbu divákmi a môžu nám povedať veľa o tom, aké hodnoty nás inšpirujú a aké znepokojujú. Stavím sa, že Anheuser-Bush nikdy neočakával, že inšpiratívny príbeh o imigračných problémoch svojho zakladateľa Adolphusa Busha niekedy použije na rypnutie si do prezidenta Donalda Trumpa," zaznelo v americkej rozhlasovej stanici NPR.
Finále Super Bowl a tým aj posolstvá reklám každoročne sledujú milióny ľudí na celom svete. Vlani si tento športovo-marketingový sviatok pozrelo 115 miliónov divákov.

Copyright TASR ©2017Americká spoločnosť Netflix zverejnila prvú ukážku z druhej sezóny mysteriózneho seriálu Stranger Things (2016). Vo vyše polminútovom klipe, ktorý mal premiéru počas nedeľňajšieho 51. Super Bowlu - finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL), možno vidieť predstaviteľov hlavných detských hrdinov Millie Bobby Brown, Gatena Matarazza, Caleba McLaughlina a Finna Wolfharda čeliacim ďalším problémom a nebezpečenstvu. Tvorcovia vo videu ukázali aj novú hrozbu v podobu gigantického monštra podobného pavúkovi, ktorému bude skupinka detí čeliť. Premiéra druhej sezóny je naplánovaná na Halloween, teda 31. októbra.
Seriál Stranger Things bratov Matta a Rossa Dufferovcov sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia a zameriava sa na Willa (Noah Schnapp), Mikea (Wolfhard), Dustina (Matarazzo) a Lucasa (McLaughlin) - štyroch kamarátov, ktorí spolu každodenne trávia čas. Will však jedného dňa záhadne zmizne a trojica chlapcov, Willova matka Joyce (Winona Ryder) a jeho starší brat Jonathan (Charlie Heaton) sa ho rozhodnú hľadať na vlastnú päsť. Neskôr sa k Joyce pridá aj najprv pasívny šerif Jim Hopper, ktorého stvárňuje David Harbour. Chlapci ale namiesto nezvestného Willa natrafia na záhadné dievča bez mena v podaní Millie Bobby Brown, ktoré je zrejme obeťou tajných experimentov. Následný rad nevysvetliteľných udalostí tak výrazne zasiahne do životov ľudí v malom mestečku. Herecké obsadenie v druhej sezóne projektu doplnia Sean Astin, Paul Reiser a Linnea Berthelsen.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a


Fanúšikovia prezidenta Donalda Trumpa žiadajú bojkot piva Budweiser. Dôvodom je reklamný šot pre dnešné finále Super Bowlu. Reklama predstavuje cestu spoluzakladateľa firmy Anheuser-Busch do USA ako imigranta.

Zdroj : http://www.dailymail.co.uk