25. 2. 2017

Golden Raspberry Awards

Golden Raspberry Awards

Sobotné udeľovanie Zlatých malín za to najhoršie, čo v minulom roku priniesol filmový priemysel, ovládli snímky Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti a Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, ktoré získali zhodne štyri anticeny.

Dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party vyhlásili za najhorší film, pričom jeho tvorcovia Dinesh D'Souza a Bruce Schooley získali Zlaté maliny za najhoršiu réžiu a herecké výkony v hlavných úlohách. Batman vs. Superman zas bodoval v kategóriách Najhorší herec vo vedľajšej úlohe (Jesse Eisenberg), Najhoršia dvojica na plátne (Ben Affleck a Henry Cavill), Najhorší scenár (Chris Terrio a David S. Goyer) a Najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie. Najhoršou herečkou vo vedľajšej úloh sa stala Kristen Wiig za výkon v komédii Zoolander No. 2. Razzie Redeemer Award, ktorou organizátori pripomínajú, že držiteľky a držitelia malín nie sú pre film nadobro stratení a môžu sa posunúť k oveľa lepším výkonom, získal herec a filmár Mel Gibson.

Zlatá malina alebo Tinsel Town's Tackiest Trophy je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation - novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu. Zlaté maliny vyhlasujú tradične deň pred odovzdávaním Oscarov.

Prehľad víťazov a víťaziek Zlatých malín:

Najhorší film: Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party
Najhorší herec: Dinesh D'Souza - Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party
Najhoršia herečka: Becky Turner - Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Jesse Eisenberg - Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Kristen Wiig - Zoolander No. 2
Najhoršia dvojica na plátne: Ben Affleck a Henry Cavill - Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
Najhoršia réžia: Dinesh D'Souza a Bruce Schooley - Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party
Najhorší scenár: Chris Terrio a David S. Goyer - Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
Najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie: Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti
Razzie Redeemer Award: Mel Gibson - od nominácie na Zlatú malinu za najhorší herecký výkon vo vedľajšej úlohe v roku 2014 k nominácii na Oscara za réžiu snímky Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.