24. 2. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká televízia FX oznámila, že pripravovaná tretia sezóna seriálu Fargo (2014) bude mať premiéru 19. apríla. Nové epizódy nakrúcali v kanadskom Calgary, pričom tvorca seriálu Noah Hawley je autorom scenára, režisérom a spolu s bratmi Joelom a Ethanom Coenovcami, Warrenom Littlefieldom a Johnom Cameronom taktiež výkonným producentom projektu.
Dej tretej série sa bude odohrávať v roku 2010 a hlavnými mužskými postavami budú bratia Emmit a Ray Stussyovci, pričom oboch si zahrá Ewan McGregor. Emmit je príťažlivý, úspešný a rodinne založený realitný magnát. Jeho o niečo mladší brat je skôr jeho opakom. Ray je tučný, plešivie a pracuje ako kurátor, pričom za svoje nešťastie viní práve Emmita. Okrem McGregora sa v novej sérii predstavia aj Mary Elizabeth Winstead ako Rayova priateľka Nikki Swango, ktorú nedávno podmienečne prepustili z väzenia, ďalej Carrie Coon ako šéfka polície Gloria Burgle a David Thewlis ako tajomný samotár V.M. Vargas.Vo vedľajších úlohách si zahrali Jim Gaffigan, Scoot McNairy, Shea Whigham, Michael Stuhlbarg a Thomas Mann.
Seriál Fargo je inšpirovaný rovnomennou snímkou spomínaných bratov Coenovcov z roku 1996. V desaťdielnej prvej sezóne účinkovali Billy Bob Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks, Martin Freeman, Bob Odenkirk, Joey King či Keith Carradine. V rovnako dlhej druhej sezóne si zas zahrali Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Patrick Wilson, Ted Danson, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan alebo Angus Sampson.

Americká herečka Demi Moore sa predstaví v seriáli Empire (2015). Päťdesiatštyriročná rodáčka z Roswellu v Novom Mexiku stvárni ošetrovateľku s temnou minulosťou, ktorá sa zapletie s Lyonovcami. Moore sa v tejto úlohe objaví v poslednej epizóde aktuálnej tretej sezóny a následne aj v pripravovanej štvrtej. V druhej polovici tretej série, ktorej zvyšné časti začnú vysielať 22. marca, sa pritom predstaví aj jej dcéra Rumer Willis ako Tory Ash.Demi Moore si zahrala vo filmoch ako Duch (1990), ktorý jej v roku 1991 vyniesol nomináciu na Zlatý glóbus, ďalej Zopár správnych chlapov (1992), Neslušný návrh (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Šarlátové písmeno (1995), Teraz a potom (1995), Striptíz (1996), G.I. Jane (1997), Charlieho anjeli: Na plný plyn (2003), Atentát v Ambassadore (2006), Krádež diamantov (2007), Mr. Brooks (2007) či Margin Call (2011). Druhú nomináciu na Zlatý glóbus si na konto pripísala v roku 1997 vďaka jednej z hlavných úloh v televíznom filme Keby steny mohli hovoriť (1996), ktorý jej ako jednej z producentiek a producentov vyniesol aj nomináciu na Primetime Emmy v kategórii Najlepší televízny film.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.