28. 2. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Čínsky investičný fond CEFC končí spoluprácu s vydavateľstvom Empresa Media a agentúrou Médea, uviedol server HlídacíPes.org. Šéf európskeho zastúpenia
CEFC Jaroslav Tvrdík už podľa serveru zložil funkciu podpredsedu predstavenstva vo vydavateľstve aj agentúre.
"Je to ďalšie potvrdenie toho, že sa posilnila pozície Jaromíra Soukupa vo vedení spoločností Empresa Media a Médea, " povedal riaditeľ vydavateľstva Daniel Köppl. Podľa webu sa tým napĺňa klauzula, ktoré obom stranám dávala možnosti do konca marca 2017 požiadať o získanie akcií späť, resp. stiahnutie investície.

Zdroj: CT TXT

Slávnostné vyhlasovanie víťazov cien americkej Akadémie filmových umení a vied sledovalo v noci nadnes SEČ v televízii 32,9 milióna divákov, čo je o vyše milióna menej ako vlani a najmenej od roku 2008.
Uviedla to dnes Nielsenova spoločnosť, ktorá upozornila na výrazný pokles sledovania ceremoniálu vysielaného televíziou ABC. Vlani udeľovanie Oscarov sledovalo 34,3 milióna televíznych divákov.
V roku 2008 ich bolo iba 32 miliónov.
Slávnostný program moderoval televízny moderátor Jimmy Kimmel, ktorý si rovnako ako viacerí laureáti viackrát rýpol do prezidenta Donalda Trumpa.
Dalo sa to očakávať po politicky vyostrenej atmosfére na udeľovaní Zlatých glóbusov začiatkom januára, kde sa rad laureátov vrátane herečky Meryl Streepovej obul do Trumpa. Následne niektorí z jeho stúpencov vyzvali na divácky bojkot udeľovania Oscarov, čo môže byť čiastočným vysvetlením poklesu počtu divákov oproti minulému roky.
Televízne publikum sledujúce vyhlasovanie Oscarov sa však zmenšuje už po tri roky. V rokoch 2014 a 2013 malo vždy po vyše 40 miliónov divákov, zatiaľ čo v roku 2015 ich bolo 37,3 milióna.

Copyright TASR ©2017