14. 2. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký herec Edward James Olmos sa predstaví v pripravovanom spin-offe seriálu Zákon gangu (2008 - 2014). Šesťdesiatdeväťročný rodák z Los Angeles stvárni Felipeho Reyesa, otca hlavnej postavy. Felipe, ktorý bol svojho času uznávaným mexickým patriarchom, chce zabudnúť na svoju minulosť plnú ťažkej práce a potýčok so zákonom. Snaží sa preto udržať svojho syna EZ na správnej ceste, aby nemusel prežiť to, čo on.
Novinka s pracovným názvom Mayans MC by sa mala zamerať na latinskoamerickú komunitu žijúcu na kalifornsko-mexickom pohraničí. Odohrávať sa bude po udalostiach zo záveru Zákona gangu. Hlavnou postavou bude spomínaný EZ Reyes zo skupiny motorkárov Mayans MC, ktorý bude bojovať s túžbou pomstiť sa kartelu a potrebou uznania od žien, ktoré miluje.
Na projekte pracujú Kurt Sutter a Elgin James, ktorí spolu napísali scenár pilotnej epizódy a sú aj výkonnými producentmi projektu. Nakrúcanie pilotu, ktorý si u tvorcov objednala televízia FX, sa pod režisérskou taktovkou spomínaného Suttera začne v marci, pričom výrobu zabezpečia Fox 21 Television Studios a FX Productions. Ďalší členovia hereckého obsadenia zatiaľ nie sú známi.
Príbeh Zákona gangu sledoval motorkársky klub, ktorý sa venuje nezákonnej činnosti vo fiktívnom kalifornskom meste Charming. Zahrali si v ňom Charlie Hunnam, Katey Sagal, Tommy Flanagan, Kim Coates, Mark Boone Junior či Maggie Siff. Pre televíziu FX to bol jeden z projektov s najlepším ratingom v histórii.
Edward James Olmos v začiatkoch kariéry stvárňoval najmä epizódne postavy, a to v seriáloch ako napríklad Kojak (1973 - 1978), Starsky a Hutch (1975 - 1979) či Hawaii Five-O (1968 - 1980). Neskôr sa predstavil v dráme Ilegálny prisťahovalec (1977) či horore Wolfen (1981). Prelom v kariére však zaznamenal až stvárnením detektíva Gaffa v sci-fi Blade Runner (1982). Známy je tiež ako Martin "Marty" Castillo zo seriálu Miami Vice (1984 - 1990), admirál William Adama z Hviezdnej lodi Galactica (2004 - 2009) či Abraham Quintanilla Jr. zo životopisnej drámy Selena (1997). Ďalej si zahral v snímkach ako Stand and Deliver (1988), Triumph of the Spirit (1989), Moja rodina (1995), Dvanásť rozhnevaných mužov (1997), Sudca (2001), Čivava z Beverly Hills (2008), I'm Still Here (2010), Zelený sršeň (2011), 2 Guns (2013) či v seriáli Dexter (2006 - 2013), kde stvárňoval profesora Jamesa Gellara. 


Americká televízia ABC pripravuje v spolupráci s magazínom People dokumentárnu sériu o zosnulej britskej princeznej Diane. Projekt vzniká pri príležitosti 20. výročia jej úmrtia, ktoré bude 31. augusta. Vtedy ho tiež plánujú uviesť na televízne obrazovky. Novinku odvysielajú v priebehu dvoch nocí a bude mať štyri epizódy.
"Princezná Diana sa na titulnej strane magazínu People objavila 57-krát. To je najviac zo všetkých ľudí v histórii značky People. Naše publikum má neukojiteľnú chuť na správy o kráľovskej rodine. Vlastne, teraz ľudí fascinuje rovnako ako vtedy, keď lady Dianu v roku 1981 po prvý raz predstavili svetu," uviedol šéfredaktor spomínaného magazínu Jess Cagle. "Aj po dvadsiatich rokoch po jej predčasnej smrti odkaz princeznej Diany ovplyvňuje náš svet. Náš špeciál si uctí jej pamiatku a všetko dobré, čo počas svojho tragicky krátkeho času urobila," dodal Robert Mills z televízie ABC.
Súčasťou série budú rozhovory s ľuďmi blízkymi Diane ako aj odborníkmi venujúcimi sa jej životu. Projekt tiež ponúkne archívne zábery a bude sledovať odkaz princeznej aj po jej smrti. Výkonnou producentkou dokumentu bude Maura Mandt. O jeho produkciu a medzinárodnú distribúciu sa postará spoločnosť Time Inc. Productions.
Diana, princezná z Walesu, sa narodila 1. júla 1961. V rokoch 1981 až 1996 bola vydatá za britského princa Charlesa, ktorému porodila dvoch synov, princov Williama a Harryho. Zomrela 31. augusta 1997 pri automobilovej nehode v Paríži. Dožila sa 36 rokov.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané