29. 3. 2017

Zomrela Darlene Cates

Zomrela Darlene Cates

Americká herečka Darlene Cates zomrela v nedeľu 26. marca vo veku 69 rokov. Správu prostredníctvom sociálnej siete Facebook oznámila jej dcéra Sheri Cates Morgan. "S hlbokým zármutkom oznamujeme, že naša milovaná manželka a matka Darlene Guthrie Cates neočakávane odišla. Stalo sa tak počas pokojného spánku v nedeľu ráno. Utešuje nás myšlienka, že už netrpí a je v rukách nášho Otca. Tým, ktorí nám vyjadrili lásku a poslali modlitby, ďakujeme," napísala Sheri.
Oscarový herec Leonardo DiCaprio, ktorý si s Cates zahral vo filme Čo žerie Gilberta Grapea (1993), si uctil jej pamiatku v príspevku na Facebooku. "Darlene bola najlepšia filmová mama, s ktorou som mal tú česť pracovať. Jej milá osobnosť a neuveriteľný talent budú žiť v spomienkach tých, ktorí ju poznali a tých, ktorí milovali jej prácu. Moje myšlienky a modlitby sú počas tohto náročného obdobia s jej rodinou," vyjadril sa herec.
Darlene Guthrie Cates je známa najmä ako obézna matka zo spomínanej snímky Čo žerie Gilberta Grapea, kde si jej synov zahrali DiCaprio a Johnny Depp. Okrem toho sa predstavila napríklad v roku 1994 v seriáli Picket Fences (1992 - 1996), neskôr tiež v televíznom filme Wolf Girl (2001) a nedávno dokončila komédiu Billboard, ktorá je momentálne v postprodukcii.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.