26. 6. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


 Najdôležitejšou úlohou novinára by mala byť snaha nerozčuľovať toho, o kom píše alebo natáča svoju reportáž, vyhlásil v sobotu ruský prezident Vladimir Putin. Povedal to v rámci diskusie s deťmi na letnom tábore na polostrove Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014. Ruský prezident takto odpovedal na otázku chlapca, ktorý sa túži stať žurnalistom. Putinov výrok citovala ruská tlačová agentúra TASS.
Medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc umiestnila Rusko naposledy až na 148. miesto spomedzi všetkých svetových krajín v miere slobody médií.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Predseda ANO Andrej Babiš opäť odmietol účasť v politickej debate Otázky Václava Moravca v Českej televízii.Podľa moderátora pred mesiacom účasť sľúbil, ale tento týždeň ju zrušil potom, čo sa dozvedel okruh tém, údajne kvôli chorobe člena rodiny. Babiš odmietol účasť v Otázkach poniekoľkýkrát; predtým označoval Moravce za klamára. V sobotu pritom vysielala rozhlasová stanice Frekvence 1 diskusnú reláciu s Babišom, v ktorom kritizoval premiéra B.Sobotku (ČSSD), že sa bojí verejnej diskusie s ním. V nedeľu Babiš pre ČTK poprel, že by sa sám bál konfrontácie.


Slovensko má 23. najnižšiu mieru cenzúry internetu zo 179 krajín. Najviac prístup a informácie na nete obmedzuje Severná Kórea  alebo Irán. Najviac liberálny v oblasti štátnych zásahov do internetu sú Estóonsko, Island, Kanada, Nemecko a USA. Česko sa umiestnilo na 23.mieste.Uviedla to spoločnosť vpnMentor, ktorá  túto problematiku celosvetovo sleduje.                                      
Zdroj: ČT TXT