3. 8. 2017

Zomrel Robert Hardy

Zomrel Robert Hardy

Vo veku 91 rokov zomrel dnes anglický herec Robert Hardy, známy najmä vďaka úlohe ministra mágie Corneliusa Fudgea vo filmoch o čarodejníkovi Harrym Potterovi. Informovala o tom jeho rodina.
Podľa nej herec skonal po tom, ako prežil "úžasný život", a síce viac ako 70 rokov kariéry na divadelnom javisku, filmovom plátne a televíznej obrazovke.
Ako informovala spravodajská stanica BBC, Hardy zomrel v domove dôchodcov pre hercov na predmestí Londýna.
Hardy sa narodil v októbri 1925 v meste Cheltenham v grófstve Gloucestershire na juhozápade Anglicka. Hereckú kariéru začal po druhej svetovej vojne úlohami v Shakespearových drámach v divadle v anglickom meste Stratford-upon-Avon, priblížila agentúra AP.
V rokoch 1978-1990 si zahral veterinára Siegfrieda Farnona v britskom seriáli Všetky veľké a malé bytosti z vidieckeho prostredia. Vo viacerých filmoch a seriáloch mal tiež príležitosť stvárniť niekdajšieho britského premiéra Winstona Churchilla.
Hardy bol však podľa dnešného vyjadrenia svojej rodiny nielen dobrým hercom, ale aj pedantným lingvistom, umelcom, milovníkom hudby, rešpektovaným historikom, literátom a výborným lukostrelcom.
Herec po sebe zanechal tri deti; syna Paula a dcéry Justine a Emmu.

Copyright TASR ©2017