17. 12. 2020

RADA RTVS

RADA RTVS
Rozpočet Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) počíta na rok 2021 s výdavkami v celkovej výške 140 miliónov eur. Na dnešnom rokovaní o tom rozhodla Rada RTVS, ktorá rozpočet pre budúci rok schválila.

„Naším najvýraznejším zdrojov príjmov budú opäť peniaze vyzbierané z úhrady za služby verejnosti, kde je však medziročný pokles príjmov o zhruba 900-tisíc eur,“ povedala na zasadaní rady ekonomická riaditeľka RTVS Radka Doehring.

Rozpočet ráta so znížením výdavkov na výrobu vo výške 4,2 milióna eur. O dva milióny eur sa zníži rozpočet na výrobu vlastných programov, o 1,8 milióna výdavky na športové programy a zníženie 400-tisíc eur súvisí s výrobou spravodajstva a publicistiky.

„Som rád, že sa podarilo schváliť rozpočet RTVS na nasledujúci kalendárny rok. Ide o základný pilier pre programovú tvorbu v rámci televízneho a rozhlasového vysielania a verím, že v budúcom roku prinesieme zaujímavý a hodnotný program pre všetky skupiny našich divákov a poslucháčov v rámci nášho verejnoprávneho záväzku,” uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Dúfa, že rok 2021 bude menej ovplyvnený pandémiou, uľahčí každodenný život a RTVS umožní väčšie možnosti v rámci televíznej a rozhlasovej tvorby.

RTVS počíta v roku 2021 s tromi televíznymi programovými službami a deviatimi rozhlasovými stanicami. Rozpočet pripravila konzervatívne, čo znamená, že v oblasti príjmov zatiaľ neráta s príjmami z reklamy, ktoré sa viažu na tri veľké športové udalosti, ktoré sa očakávajú v roku 2021. Sú nimi Olympijské hry v Tokiu, majstrovstvá Európy vo futbale a majstrovstvá sveta v hokeji.

©2020, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.