5. 1. 2021

Zomrela Tanya Robertsová

Zomrela  /predsa/ Tanya Robertsová


Vo veku 65 rokov zomrela v nedeľu v Los Angeles americká herečka Tanya Robertsová, ktorá sa účinkovaním vo filme Vyhliadka na smrť z roku 1985 zapísala do dejín kinematografie ako jedno z tzv. Bondových dievčat (Bond Girls). Magazín Hollywood Reporter s odvolaním sa na blízkych herečky informoval, že Robertsovej prišlo nevoľno na Štedrý deň, keď sa vracala z prechádzky so psami. Po prevoze na kliniku Cedars-Sinai v Los Angeles ju museli napojiť na pľúcnu ventiláciu. Príčina herečkinho úmrtia nie je známa, nemala však žiadne závažné zdravotné problémy a nenakazila sa ani chorobou COVID-19.
Svoju filmovú kariéru začala Robertsová v 70. rokoch 20. storočia, keď sa prestala venovať modelingu a sústredila sa na účinkovanie v televízii a filmoch.
Preslávila sa účinkovaním v snímke Charlieho anjeli. V 80. rokoch si zahrala i vo viacerých kultových filmoch, napr. Sheena, Pán šeliem, ako aj v spomínanej bondovke Vyhliadka na smrť - poslednej zo série, v ktorej agenta Jamesa Bonda hral Roger Moore.

opyright © TASR 2021